Argentyński Senat debatuje nad projektem ustawy regulującej reklamę kryptowalut

Argentyńscy ustawodawcy rozpoczęli dyskusję nad projektem ustawy regulującej reklamę produktów kryptowalutowych, aby chronić konsumentów przed ryzykiem utraty pieniędzy.

Argentyna jest jednym z krajów Ameryki Łacińskiej z aktywnym rynkiem kryptowalut. Ustawodawca kraju omawia uchwalenie przepisów dotyczących reklamowania produktów kryptowalutowych, aby zapobiec coraz częstszym przypadkom oszustw.

Senator Eduardo Andrada przedstawił projekt ustawy, która regulowałaby sposób, w jaki osoby i organizacje promują kryptowaluty. Zgodnie z inicjatywą Andrady, wszelkie reklamy związane z kryptowalutami powinny zawierać zastrzeżenie dotyczące ryzyka wiążącego się z inwestowaniem w cyfrowe aktywa.

Andrada zasugerował również wprowadzenie szkoleń dla obywateli, aby łatwiej było im odróżnić nieuczciwe programy kryptowalutowe od dobrych projektów. W dyskusji nad projektem ustawy uczestniczyli Sebastian Negri i Martín Breinlinger, członkowie Argentyńskiej Komisji Papierów Wartościowych.

Według Negriego, często widzi reklamy wspominające o wzroście bitcoina do 69 tysięcy dolarów. Ludzie otrzymują gwarancje, że sytuacja się powtórzy, więc muszą teraz zainwestować. Negri uważa, że nie powinno się na to pozwalać – firmy nie powinny obiecywać potencjalnym inwestorom gwarantowanego zwrotu i popędzać ich do inwestowania.

Senator Angela Negri nie zgadza się jednak z tym, że ustawodawcy są w stanie uregulować reklamę kryptowalut. Jej zdaniem może to doprowadzić do tego, że Senat będzie pochłonięty innymi drobnymi sprawami związanymi z branżą, podczas gdy należy zająć się ważniejszymi kwestiami.

Po upadku giełdy FTX, wielu regulatorów zwiększyło kontrolę nad firmami kryptowalutowymi. Jak podaje Bloomberg, amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła już dochodzenie w sprawie reklam kryptowalut. Ponadto brytyjski Urząd Standardów Reklamy (ASA) zakazał kampanii promocyjnej NFT rozpoczętej przez giełdę kryptowalutową Crypto.com i Turtle United w mediach społecznościowych.

Comments (No)

Leave a Reply