Cena bitcoina spadła o 10%

Korekta na BTC

W niedzielę 18 kwietnia notowania pierwszej kryptowaluty spadły z poziomów powyżej 61 000$.

W tej chwili cena wynosi okoł 54300$, spadkowi towarzyszy gwałtowny wzrost wolumenów obrotów.W ciągu ostatnich 24 godzin wartość BTC spadła o około 10%.

W piątek hashrate wiodących kopalni bitcoinów gwałtownie spadł z powodu problemów z zasilaniem po powodziach w kilku prowincjach Chin.

Trader Tone Vays zasugerował, że to właśnie ta wiadomość wywołała panikę na rynku. Nazwał ten moment dobrym momentem na zakupy cyfrowych aktywów.

Analityk Willie Wu zauważył, że cena i hashrate bitcoina zawsze były skorelowane, więc spadek kursu jest związany z przerwami w dostawie prądu w Chinach.

Z opinią Willy Woo nie zgodził sie Larry Cermak, który stwierdził, że spodek spowodaowało rozczarowanie cenami akcji Coinbase.

Wraz z bitcoinem załamały się notowania wszystkich głównych kryptowalut. Niemniej jednak, zgodnie z wynikami ostatnich siedmiu dni, wszystkie aktywa pozostają w „zielonej strefie”. Dogecoin, którego cena wczoraj przeszła do korekty , wzrosła w tym okresie o prawie 390%.

Największa likwidacja na Bitcoinie w historii

Wielkość likwidacji w ciągu 24 godzin wyniosła 9,795 miliardów dolarów, co według dziennikarza Colina Wu było największą kwotą w historii. Według usługi bybt straty zanotowało ponad milion traderów. Największe kwota w bitcoinie została zlikwidowana na Binance. Było to BTC o wartości 68,7 miliona dolarów.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekracza 2,24 biliona dolarów, indeks dominacji bitcoinów wynosi 50,6%.

14 kwietnia cena pierwszej kryptowaluty osiągnęła najwyższy w historii poziom 64000 USD .

Subskrybuj wiadomości ForkLog na Facebooku !

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.