Arbitrum znowu z problemami. Tym razem błędy w przetwarzaniu transakcji.

Arbitrum niestety nie taki dobry jak obiecywali

Arbitrum, popularna sieć drugiego poziomu działająca na Ethereum, niedawno napotkała na techniczny problem, który spowodował krótkotrwałe przestoje w przetwarzaniu transakcji. Błąd, który wystąpił 7 czerwca, szybko naprawiono, a system powrócił do normalnej pracy.

Arbitrum działa jako warstwa rozwiązania skalowania na Ethereum, grupując transakcje w serie, które są następnie przesyłane do głównego łańcucha Ethereum jako pojedynczy transfer. To podejście pomaga w znacznym stopniu zmniejszyć obciążenie Ethereum i obniżyć opłaty za transakcje.

Problem wynikał z mechanizmu sekwencera Arbitrum, który jest odpowiedzialny za tworzenie i wysyłanie tych zestawów transakcji. Niepowodzenie jednej transakcji wsadowej spowodowało problemy z synchronizacją mechanizmu finansowania systemu.

Mechanizm finansowania składa się z dwóch portfeli – portfela sekwencera i portfela zwrotu gazu. Kiedy pojawił się problem, portfel sekwencera nie otrzymał zwrotu wydatkowanych ~5 ETH, co uniemożliwiło mu wysłanie następnego pakietu transakcji.

Zespół Arbitrum szybko zidentyfikował i naprawił błąd, a system powrócił do normalnej pracy. Twórcy zauważyli, że pomimo krótkotrwałego zastoju, większość usług nie była wpływana.

Podsumowując, mieliśmy do czynienia z błędem w module obsługi pakietów, który na krótko zablokował publikowanie transakcji w sieci” – skomentowali twórcy. Planują oni opublikować szczegółową analizę zdarzenia, ale zauważają, że system tolerantny na błędy zadziałał poprawnie podczas incydentu.

Comments (No)

Leave a Reply