Elon Musk szuka kierownika dla Twittera

Miliarder Elon Musk powiedział, że w przewidywalnej przyszłości planuje znaleźć kierownika dla Twittera. Przedsiębiorca dodał również, że praca z portalem społecznościowym pochłaniała zbyt wiele jego czasu. Przypomnijmy, że po przejęciu Twittera rolę CEO i szefa korporacji przejął właśnie Elon Musk.

Według dziennikarzy „New York Timesa” Musk zwolnił niedawno wszystkich pracowników firmy, którzy go krytykowali. Powiadomił również pozostałych pracowników, że muszą pracować do późna, jeśli chcą zachować swoje miejsca pracy. Wielu ekspertów krytycznie ocenia, że Elon Musk będzie w stanie tchnąć drugie życie w Twittera. Co więcej, firma codziennie ponosi znaczne straty finansowe. Nawet sam przedsiębiorca zaznaczył wcześniej, że nie wyklucza potencjalnego upadku platformy.

Team SoloMid zrywa współpracę z FTX

Wcześniej pojawiły się też informacje, że Team SoloMid, korporacja zajmująca się sportami cybernetycznymi, rozwiązała umowę partnerską z upadłą giełdą FTX. Według przedstawicieli koncernu, ocenili oni sytuację i zdecydowali się na anulowanie umowy. Podkreślili też, że w najbliższym czasie usuną ze swoich oznaczeń wszystkie loga firmy.

Umowa została zawarta latem ubiegłego roku i szacuje się, że będzie obowiązywać przez 10 lat. Całkowita wartość kontraktu szacowana jest na 210 milionów dolarów.

Urzędnicy amerykańskiej komisji Izby zauważyli, że Sam Bankman-Fried może przedstawić komentarz na temat niedawnego upadku FTX już w przyszłym miesiącu. Eksperci zauważają również, że bankructwo tak dużego gracza miało imponujący rezonans. Wielu inwestorów detalicznych masowo wycofuje obecnie swoje aktywa z scentralizowanych giełd.

Comments (No)

Leave a Reply