Przeglądarka Brave ochroni przed atakami phishingowymi

8 września przeglądarka Brave zintegrowała rozwiązania open source firmy PhishFort zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym.

Celem jest zapobieżenie atakom phishingowym, w których ofiara oszukuje ofiarę, przesyłając dane osobowe z fałszywej wiadomości e-mail na fałszywą stronę internetową.

Zespół Brave poinformował, że oprogramowanie firmy będzie wykrywać oszustwa kryptograficzne i ostrzegać użytkowników o podejrzanych domenach.

Na razie nie ma wielu szczegółów, ale w czerwcowym komunikacie z PhishFort jest napisane, że „widząc możliwość cennych i anonimowych zarobków w postaci kryptowalut, atakujący będą celować w najczęściej używane i popularne aplikacje”.

Firma zajmująca się zwalczaniem phishingu pomaga organizacjom, których produkty są używane przez posiadaczy kryptowalut, do obrony przed takimi atakami. W kwietniu ekspertom udało się usunąć 49 rozszerzeń przeglądarki Google Chrome przeznaczonych dla właścicieli portfeli sprzętowych i programowych.

W wyniku ataków phishingowych wielu użytkowników straciło miliony dolarów w kryptowalutach. W zeszłym tygodniu co najmniej dwóch posiadaczy portfeli Electrum straciło 1400 i 36,5 bitcoinów (BTC) o wartości 14 mln$ i 365 tys$.

Brave nadal zyskuje popularność jako przeglądarka dla entuzjastów kryptowalut, głównie dzięki funkcjom prywatności i blokowania reklam oraz nagrodom w postaci tokena BAT. 1 września poinformowano, że przglądarka ma 18,3 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.