Grayscale dodaje Cardano do Digital Large Cap Fund Trust

Zarządzający aktywami cyfrowymi Grayscale Investments włączył kryptowalutę Cardano (ADA) jako element funduszu Digital Large Cap Fund.

Firma wyjaśniła, że ​​sprzedała niektóre z istniejących elementów trustu i wykorzystała zyski na zakup ADA. Na dzień 2 lipca 2021 r. udział aktywów wynosił 4,26%.

 

Bitcoin i Ethereum stanowiły odpowiednio 67,47% i 25,39% wolumenu aktywów funduszu. Bitcoin Cash, Litecoin i Chainlink stanowią obecnie odpowiednio 1,03%, 0,99% i 0,86%.

W chwili pisania tego tekstu Cardano jest wycenione na 1,36 USD. ADA zajmuje piąte miejsce w rankingu kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej ze wskaźnikiem 43,5 miliarda dolarów.

 

Uruchomiony w lutym 2018 r. Fundusz Digital Large Cap dokonuje pasywnych inwestycji w najpopularniejsze kryptowaluty.

Według najnowszych danych inwestorzy zainwestowali w nią 356,7 mln USD, a łączny wolumen aktywów w funduszach spółki wynosi 30,4 mld USD.

Pod koniec stycznia Grayscale Investments złożyła wnioski o rejestrację sześciu trustów opartych na Aave, Polkadot, Cosmos, Monero, EOS i Cardano.

W czerwcu spółka dodała do listy 13 dodatkowych aktywów, na podstawie których może w przyszłości oferować klientom nowe fundusze inwestycyjne.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.