Akcje Coinbase w dół o ponad 9% po pozwie Binance przez SEC

Coinbase spada 9,1%

Akcje giełdy kryptowalutowej Coinbase spadły o 9,1% w wyniku pozwu, który Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła przeciwko Binance, konkurencyjnej giełdzie kryptowalutowej, i jej dyrektorowi generalnemu Changpeng Zhao. Pozew SEC zawiera 13 zarzutów, w tym niezarejestrowane oferty i sprzedaż kryptowalut BNB i BUSD, oraz brak rejestracji platformy Binance.com jako giełdy czy brokera. W wyniku tych doniesień kapitalizacja Coinbase spadła o ponad 13,5%.

Oprócz tego, analitycy zauważają, że ten pozew może być zapowiedzią dalszych konfliktów między SEC a Coinbase, co może zagrozić około 37% przychodów tej firmy. W związku z tym, eksperci sugerują, że giełdy kryptowalutowe powinny rozważyć dostosowanie swojego modelu biznesowego do ewentualnych zmian regulacji. W międzyczasie, wartość kryptoaktywów, które SEC uważa za niezarejestrowane papiery wartościowe, wyniosła około 115 miliardów dolarów po pozwie przeciwko Binance.

Coinbase, odpowiedziało na sytuację, składając nową skargę przeciwko SEC w celu uzyskania konkretnych wyjaśnień dotyczących regulacji kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply