Roger Ver nie jest już CEO Bitcoin.com. Firma wprowadza własną giełdę kryptowalut

Jeden z głównych zwolenników Bitcoin Cash, Roger Ver, zrezygnował z funkcji CEO Bitcoin.com. Jednocześnie firma potwierdziła plany uruchomienia własnej giełdy kryptowalut.

Według informacji na Bitcoin.com, Roger Ver jest obecnie wymieniony jako prezes wykonawczy, Stefan Rust, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. Rozwoju korporacyjnego i biznesowego firmy, został wymieniony jako nowy dyrektor generalny.

Stefan Rust i Roger Ver

Roger Ver był jednym z głównych ewangelistów BTC, a nawet był znany pod pseudonimem „Bitcoin Jesus”. Jednak po pewnym czasie zaczął intensywnie promować Bitcoin Cash, odgrywając ważną rolę w hard forku zaimplementowanym w 2017 roku, w wyniku którego narodził się BCH.

Był również aktywnym uczestnikiem wojny, która wybuchła w 2018 roku między Bitcoin Cash i Bitcoin SV, rozmawiając po tej samej stronie z byłym szefem Bitmain Cihan Wu przeciwko samozwańczemu twórcy Bitcoina Craigowi Wrightowi.

W maju tego roku Wright złożył pozew przeciwko Verowi, aby bronić „swojego honoru i godności„, ale w tym tygodniu High Court of London odmówił rozpatrzenia tej sprawy, twierdząc, że nie znalazł wystarczających podstaw do wszczęcia postępowania.

Roger Ver ogłosił plany uruchomienia własnej giełdy we wrześniu 2018 r. I zgodnie z wiadomością na Bitcoin.com platforma już rozpoczęła rejestrację wstępną. Otwarcie giełdy ma nastąpić we wrześniu tego roku, jej walutą bazową będzie Bitcoin Cash, a użytkownikom zaoferowanych zostanie ponad 50 par handlowych z BCH.

Tokeny oparte na Simple Ledger Protocol (SLP), protokole powiązanym z blockchainem Bitcoin Cash, zostaną zlistingowane na nowej giełdzie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.