LongHash: Jeśli Tether wpłynął na cenę Bitcoina, to tylko w dół.

Firma analityczna LongHash opublikowała raport, który poddaje w wątpliwość argumenty profesorów Johna Griffina i Amina Shamsa, że ​​rzekomo jeden wieloryb z pomocą Tethera i giełdy Bitfinex spowodował rajd Bitcoina w 2017 roku.

Uważamy, że istniejące argumenty są niewystarczające, aby Tether mógł manipulować ceną Bitcoina”, podkreśla LongHash.

Analitycy stworzyli wskaźnik siły nabywczej Tether, który jest stosunkiem kapitalizacji najpopularniejszej kryptowaluty typu stablecoin do kapitalizacji rynkowej BTC. Ten wskaźnik ma na celu ocenę możliwego wpływu USDT na rynek BTC.

„Grafika pokazuje , ile Bitcoinów można kupić dla całej oferty rynku Tether przy obecnej cenie”, wyjaśnia LongHash. „ Im wyższy stosunek, tym większy potencjał manipulacji ma Tether”.

Poniższy wykres pokazuje, że w 2017 r. największa siła nabywcza Tethera miała miejsce w okresie od czerwca do lipca, ale wkrótce liczba ta spadła. Niemniej jednak gwałtowny wzrost nastąpił dokładnie na tle bessy w 2018r.

Siła nabywcza Tether jest odwrotnie skorelowana z ceną Bitcoin w drugiej połowie 2017 r., W szczytowym okresie rajdu byków.

To sugeruje, że nawet jeśli Tether manipuluje rynkiem, zdolność ta najlepiej objawia się w okresach spadających cen Bitcoina. Ponadto, według naszych badań, potencjalny wpływ Tether na cenę szczytów BTC na rynku niedźwiedzi, a nie na rynku hossy”.

Naukowcy z LongHash zauważyli również, że z czasem udział Tether w rynku stablecoin stopniowo spada:

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.