Zespół Ethereum ponownie uruchomił sieć testową Holesky po awarii

Testnet Ethereum Holesky już działa

Twórcy blockchaina Ethereum uruchomili sieć testową Holesky przy drugiej próbie po nieudanej próbie w rocznicę aktualizacji The Merge.

15 września zespół projektowy musiał przełożyć datę wdrożenia z powodu nieprawidłowej konfiguracji w oryginalnym pliku genesis. Niektórzy walidatorzy ręcznie wprowadzali zmiany i byli w stanie uruchomić łańcuch, ale to nie wystarczyło, aby sfinalizować sieć.

Tym razem premiera odbyła się na żywo w serwisie YouTube. Około godziny 09:00 jeden z programistów potwierdził integrację.

„Nie będzie potrzeby budowania trzeciej [sieci testowej]” – skomentował inny programista.

Aby zakończyć uruchomienie, zespół Ethereum czekał, aż „wskaźnik uczestnictwa” walidatorów osiągnie 66%.

Nowa sieć testowa ma zastąpić działającą od 2019 roku Goerli. Twórcy przestaną wspierać ten ostatni z początkiem 2024 roku. Oczekuje się, że zaktualizowana wersja będzie działać do 2028 roku.

Holesky został zaprojektowany do sprawdzania rozwiązań w zakresie stakingu, oceny infrastruktury i protokołów. Twórcy przetestują także nowe funkcje skalowania.

Holesky będzie się różnić od istniejących sieci testowych posiadaniem znacznie większej liczby walidatorów. Liczba tych ostatnich przewyższy liczbę sieci głównej – pozwoli to na testowanie rozwiązań w bardziej rygorystycznych warunkach.

Holesky odegra ważną rolę w planowanym hard forku o nazwie Dencun (Cancun-Deneb).

W czerwcu zespół Ethereum wstępnie wygenerował przyszłe pakiety aktualizacji dla poziomów wykonania i konsensusu.

Comments (No)

Leave a Reply