Revolut dodaje Stellar’a do listy obsługiwanych kryptowalut

Revolut, firma fintech z Wielkiej Brytanii, ogłosiła we wtorek, że dodała Stellar Lumens (XLM) do swojej listy obsługiwanych kryptowalut.

Revolut potwierdził, że klienci będą teraz mogli handlować i przechowywać XLM na swojej platformie. Firma twierdzi, że dodanie Stellara było odpowiedzią na „zapotrzebowanie” użytkowników.

Revolut obsługuje obecnie łącznie sześć kryptowalut, w tym BTC, ETH, XRP i Bitcoin Cash.

Na początku tego miesiąca Revolut ogłosił, że jego klienci we wszystkich stanach USA z wyjątkiem Tennessee mogą kupować, sprzedawać lub przechowywać kryptowaluty na swojej platformie.

Revolut rozpoczął działalność w Stanach Zjednoczonych w marcu i nawiązał współpracę z Paxos, aby uzyskać pozwolenie regulacyjne wymagane do oferowania usług bankowości kryptograficznej.

„Dodanie programu Stellar i przekazanie własności kryptowalut naszym klientom to pierwszy z serii kroków, które podejmujemy, aby poważnie zmienić nasz produkt kryptograficzny” – powiedział w oświadczeniu Ed Cooper, szef firmy ds. Kryptowalut.

W e-mailu wysłanym do swoich klientów w zeszłym miesiącu Revolut potwierdził, że zapewni użytkownikom pełną kontrolę prawną nad ich kryptowalutami od 27 lipca. Chociaż firma ​​przestanie być „prawnym właścicielem” dostępnych kryptowalut, użytkownicy nadal nie będą mogli przelać środków poza ekosystem Revolut.

Revolut nie posiada typowego portfela kryptowalutowego , środki na Revolucie nie mogą być przelewane na zewnętrzne portfele , nie ma też klucza prywatnego. Revolut twierdzi jednak że stara się o taką możliwość dla swoich użytkowników i wszystkie informacje na ten temat będą podawane na bieżąco.

zródło: coindesk

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.