Microsoft pomaga przedsiębiorstwom tworzyć własne tokeny na blockchain Ethereum !!!

Microsoft rozpoczyna testy swojej platformy do tworzenia tokenów .

Gigant oprogramowania, który jako pierwszy zaakceptował płatność Bitcoinem , stworzył menadżer do wydawania szerokiej gamy aktywów kryptograficznych.

Kilka firm tworzących gry komputerowe oraz platformy do wirtualnej rzeczywistości już wykonały testy narzędzia Microsoftu , podczas gdy inne, takie jak General Electric, chcą stworzyć swoje własne platformy .

Azure Blockchain Token, tak brzmi pełna nazwa projektu,  jest menadżerem kryptowalut pozwalającym przedsiębiorstwom, lub każdemu tak naprawdę, projektować, wystawiać i zarządzać szeroką gamą ich zasobów, które, tak jak BTC, działają na podstawie dowodu pracy (POW) oraz opierają się na decentralizacji zasobów.

Podczas gdy Bitcoin jest porównywalny z wymiennymi aktywami, takimi jak pieniądz lub złoto, tokeny Azure Blockchain będą dostępne w wielu odmianach, w tym w postaci niewymiennych obligacji, dokumentów i biletów.

Firmy korzystające z tej technologii opierają się w głównej mierze na blockchainie Ethereum, który korzysta z chmury obliczeniowej Microsoft Azure w celu osiągnięcia konsensusu transakcji.

W przyszłości jednak programiści będą mogli używać tokenów Azure Blockchain na publicznym blockchainie Ethereum lub na rozproszonych bazach utworzonych przez niektórych konkurentów Microsoftu.

Po więcej informacji zapraszam na stronę https://azure.microsoft.com/en-us/services/blockchain-tokens/

foto: Microsoft Azure

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.