XRP najlepiej sprzedającym się altcoinem 2023 roku

Kaiko: XRP to najlepiej sprzedający się token w tym roku

Token startupu Ripple – (XRP) stał się najlepiej sprzedającym się altcoinem w 2023 roku z obrotem -przekraczającym 150 miliardów dolarów, twierdzą analitycy z Kaiko.

Wolumeny transakcji XRP są znacznie wyższe niż w przypadku innych konkurencyjnych altcoinów. Ten zwiększony wolumen można przypisać ponownemu zainteresowaniu inwestorów XRP po częściowym zwycięstwie Ripple nad amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jednakże, chociaż miało to pozytywny wpływ na wyniki cenowe XRP, zwiększając jego wartość do rocznego maksimum powyżej 0,8 USD, aktywa zaczęły tracić na wartości, tracąc ponad 7% w ciągu ostatniego tygodnia.

Najbliższym konkurentem XRP jest Solana (SOL) z wolumenem obrotu wynoszącym około 100 miliardów dolarów. Dogecoin (DOGE), Binance Coin (BNB) i Polygon (MATIC) zamykają pierwszą piątkę z wolumenem obrotu przekraczającym 50 miliardów dolarów. Nadal wzrost o 43%.

Udział bitcoina spada

Udział Bitcoina (BTC) w dominacji spadł o 8% od początku lipca po orzeczeniu w sprawie Ripple, które natychmiast spowodowało wzrost rynków altcoinów. Dominacja BTC na 25 największych scentralizowanych giełdach (CEX) jest na najniższym poziomie od kwietnia i wynosi 27%.

Giełdy offshore odnotowały ostrzejszy spadek aktywności handlowej BTC, częściowo z powodu gwałtownego wzrostu wolumenu południowokoreańskich altcoinów. Od początku 2023 r. dominacja BTC również spadła o 20%. Na amerykańskich giełdach altcoiny nabrały rozpędu w ciągu ostatniego miesiąca, co sugeruje, że środki regulacyjne nie zmniejszyły jeszcze popytu.

Co się dzieje ze stablecoinami

Kapitalizacja rynkowa stablecoina Tether (USDT) nadal rosła, osiągając rekordowy poziom ponad 83 miliardów dolarów na początku czerwca. Jednak wzrost ten nie był wystarczający, aby zrównoważyć spadek ogólnej kapitalizacji rynkowej stablecoinów, który spadał na czele z Binance USD (BUSD) i USD Coin (USDC).

Ogólnie rzecz biorąc, aktywność handlowa stablecoinami na giełdach kryptograficznych utrzymywała się na niskim poziomie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, przy czym wszystkie pięć wiodących monet stablecoin, z wyjątkiem True USD (TUSD), odnotowało spadek wolumenu obrotu w drugim kwartale w porównaniu z poprzednim jeden.

https://research.kaiko.com/insights/altcoin-dominance-hits-4-month-high

Comments (No)

Leave a Reply