Sąd odrzuca kolejny wniosek SEC w sprawie przeciwko Ripple

Sędzia Sarah Netburn uważa, że ​​nie ma potrzeby ujawniania osobistych sprawozdań finansowych Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena.

 Wniosek o ujawnienie danych złożyła SEC, w ramach rozpatrywania roszczenia regulatora przeciwko Ripple.

W grudniu 2020 roku SEC oskarżyła Ripple o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w postaci tokena XRP na kwotę 1,3 mld dol. Pozwanymi w sprawie byli także prezes firmy Brad Garlinghouse i jej współzałożyciel Chris Larsen. Na ich działaniach regulator skupił się w nowej wersji pozwu z lutego.

SEC zwróciła się do sześciu banków o dane dotyczące transakcji finansowych pozwanych w ciągu ostatnich ośmiu lat. Prawnicy Ripple’a zwrócili się do sądu o zablokowanie wezwań organu regulacyjnego. Zauważyli, że kierownictwo firmy zgodziło się dostarczyć dane o transakcjach XRP i płatnościach od Ripple.

Sędzia oddaliła wniosek SEC:

Ponieważ SEC żąda osobistych sprawozdań finansowych w celu zweryfikowania kompletności informacji, które pozwani zgodzili się dostarczyć, sąd nie znajduje żadnych dowodów sugerujących, że taka weryfikacja jest konieczna lub właściwa”.

Orzeczenie sądu stwierdza, że ​​takie żądania doprowadzą do ujawnienia prywatnych informacji, które „nie mają nic wspólnego z tym, czy respondenci oferowali lub sprzedawali XRP na rynku publicznym, czy też ułatwiali jego sprzedaż potencjalnym inwestorom”.

Wcześniej sędzia Netburn uwzględniła petycję Ripple’a o dostęp do dokumentów SEC ujawniających „interpretację i poglądy” regulatora na temat Bitcoina i Ethereum.

Dokument sądowy link: https://www.scribd.com/document/502405496/gov-uscourts-nysd-551082-103-0

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.