Bitfinex spłacił Tetherowi pierwsze 100 z 700 mln $ zadłużenia

Giełda kryptowalut Bitfinex ogłosiła początek spłaty zadłużenia wobec spółki powiązanej Tether. W ramach tego procesu Bitfinex przekazał pierwsze 100 milionów dolarów na konto Tether.

Pod koniec kwietnia nowojorski prokurator generalny oskarżył Bitfinex, że ten poniósł stratę w wysokości 850 milionów dolarów i ukrywając ten fakt, częściowo wykorzystał fundusze powiązanego emitenta stabilcoin’a Tether na pokrycie szkód.

Później okazało się, że ponad 800 mln $ zostało zamrożone na kontach bankowych panamskiegoCrypto Capital, polskich i innych europejskich banków. Giełda zapewniła użytkowników, że aktywnie współpracuje z odpowiednimi działami w celu przywrócenia dostępu do pieniędzy.

W maju, w ramach toczącego się postępowania, potwierdzono, że Bitfinex pożyczył 700 milionów dolarów od Tether’a. Teraz giełda zaczęła zwracać te środki.

Bitfinex dokonał płatności bankowej na konto Tether. Termin płatności tej kwoty jeszcze nie nadszedł, ale Bitfinex dokonał płatności na podstawie swojej sytuacji finansowej na koniec drugiego kwartału 2019 roku. 1 lipca wszystkie odsetki od pożyczki zostały spłacone przed 30 czerwca 2019 r.” – podała giełda w oświadczeniu.

Jednocześnie Bitfinex i Tether nie przerywają prób wstrzymania wszczętych przeciwko nim postępowań, twierdząc, że władze w Nowym Jorku nie mają odpowiednich uprawnień ani wystarczających dowodów przeciwko nim.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.