Wzrost wartości tokenów AI w związku ze skandalem OpenAI

Skandal w OpenAI wpłynął na wzrost wartości tokenów związanych zw sztuczną inteligencją

10 z 11 tokenów projektów sztucznej inteligencji wzrosło po zamieszaniu kadrowym w OpenAI . Dowodzą tego badania CoinGecko.

Największy wzrost odnotował Akash Network (AKT), wynoszący 61% od odejścia Altmana, z 1,02 dolara do 1,65 dolara. Moneta osiągnęła swój szczyt 20 listopada przy cenie 1,85 dolara.

Na drugim miejscu uplasował się OriginTrail (TRAC), który wzrósł z 0,26 dolara do 0,38 dolara, co oznacza wzrost o 45,8%.

Następny jest Bittensor (TAO), którego cena wzrosła o 33% do 230,15 dolarów. W tym samym czasie na lokalnych maksimach moneta osiągnęła poziom 294 dolarów.

coingecko.com

Cena tokenów AI rośnie w związku z oczekiwaniami na zatwierdzenie Bitcoina typu spotETF. Ogłoszenie OpenAI o zwolnieniu i ponownym zatrudnieniu Sama Altmana tylko przykuło uwagę inwestorów i traderów, co jeszcze bardziej podsyciło niedawny wzrost” – zauważyli analitycy.

Z obserwacji CoinGecko wynika, że ​​8 z 11 monet początkowo spadło w przedziale od 1,4% do 8% po rezygnacji dyrektora generalnego firmy AI. Jednak większość z nich odzyskała siły z marginesem po raporcie Bloomberga o próbach sprowadzenia Altmana przez pracowników firmy.

Reuters podał, że przed dymisją dyrektora generalnego badacze OpenAI uprzedzili zarząd o poważnym odkryciu w dziedzinie sztucznej inteligencji, które „może zagrozić ludzkości”.

Comments (No)

Leave a Reply