Giełdy ograniczają wpłaty i wypłaty Bitcoin SV w warunkach zwiększonego ryzyka ataków

Organizacja wspierająca kryptowalutę Bitcoin SV, ogłosiła w komunikacie prasowym, że „nie będzie tolerować nielegalnej działalności” w swojej sieci.

W trakcie regularnego monitorowania zespół ds. infrastruktury Bitcoin SV dowiedział się o nielegalnych atakach na sieć Bitcoin SV”, pisze stowarzyszenie . „Napastnicy przeprowadzili ostatnio ataki reorganizacji bloków, które wydają się być celowymi działaniami mającymi na celu ukrycie nielegalnego podwójnego użycia monet”.

Na tym tle giełdy kryptowalut zaczęły wstrzymywać wpłaty i wypłaty środków w Bitcoin SV. Huobi podjął decyzję przedwczoraj, a KuCoin dołączył wczoraj. Wiele głównych giełd, takich jak Binance i Coinbase, nie obsługuje handlu Bitcoin SV.

Huobi poinformował, że obecny hashrate BSV jest niestabilny, więc ktoś może planować kolejny atak”, pisze chiński dziennikarz Colin Wu.
Według Coin.Dance, hashrate Bitcoin SV stale spada od skoku na początku 2020 roku i wynosi obecnie 0,46 EH/s. Dla porównania obecny hashrate bitcoina to 104 EH/s.

„Jeśli opłaca się atakować sieć, mówi się o jej źle przemyślanej strukturze. Błąd twórców, a nie uczestników”- pisze analityk Willie Wu.

Możliwe, że atak mógł być odpowiedzią zwolenników Bitcoin, ponieważ tuż przed tymi wydarzeniami australijski przedsiębiorca Craig Wright, który wspiera Bitcoin SV, zapewnił sobie uznanie praw autorskich do białej księgi Bitcoin w sądzie brytyjskim.

źródło: https://bitcoinassociation.net/bitcoin-association-statement-zero-tolerance-for-illegal-attacks-on-the-bitcoin-sv-network/. W tym artykule dowiesz się gdzie sprzedać bitcoiny

Comments (No)

Leave a Reply