Bittrex delistuje XRP

Amerykańska giełda kryptowalut Bittrex dołączyła do szeregu giełd, które zdecydowały się usunąć XRP w świetle niedawnego pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko jej emitentowi Ripple.

Bittrex usunie rynki XRP w piątek 15 stycznia 2021 r. Następujące pary handlowe zostaną usunięte: BTC-XRP, ETH-XRP, USDT-XRP, USD-XRP, pisze giełda. „Do odwołania klienci będą mieli dostęp do swoich portfeli XRP na Bittrex po usunięciu rynków”.

XRP spadł do mniej niż 0,18 USD we wtorek, tymczasowo ustępując miejsca Litecoinowi jako czwarty co do wielkości zasób kryptowaluty.

Krótko przed tym giełda Coinbase i wiele innych firm ogłosiło usunięcie XRP.

Ripple z kolei zaapelował do uczestników rynku z apelem o rozważenie sytuacji z ich punktu widzenia, gdyż wcześniej przedstawiono im „tylko stanowisko SEC”, oparte na „niepopartych zarzutach”.

To atak na całą branżę kryptowalut w USA” – pisze Ripple. – Ich pozew już wyrządził szkody niezliczonej liczbie niewinnych posiadaczy detalicznych XRP, którzy nie są powiązani z Ripple. Niepotrzebnie brudzą wody dla giełd, animatorów rynku i handlarzy. SEC wprowadziła nową niepewność na rynek, aktywnie szkodząc społeczności, której musi bronić. W międzyczasie Ripple będzie nadal obsługiwać i wspierać wszystkie produkty i klientów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Będziemy bronić naszej firmy i czekamy na rozstrzygnięcie w tej sprawie w sądzie. Zamierzamy współpracować z komisarzami i nowym kierownictwem SEC po jego nominacji”.

https://bittrex.zendesk.com/hc/en-us/articles/360054838991-XRP-Market-Removal-January-15-2021

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.