Kryptowaluta Monero świętuje 6 urodziny

Dzisiaj kryptowaluta Monero (XMR) ma urodziny. Popularny private coin pojawił się 6 lat temu 18 kwietnia 2014 r. Oprócz decentralizacji, jest on całkowicie chroniony przed ingerencją osób trzecich, bez uszczerbku dla skalowalności.

Przypomnijmy krótko historię tego blockchaina i jego liderów, z których głównym jest Riccardo Spagni.

Początkowo kryptowaluta nazywała się BitMonero, następnie została przemianowana w Monero. Projekt jest rozwidleniem (forkiem) Bytecoina.

Biorąc pod uwagę, że kluczową cechą tej monety była poufność z niemożnością śledzenia transakcji i sprawdzania salda portfela, 2 lata po jej utworzeniu Monero osiągnęła ogromny sukces i pod koniec 2016 r. stała się piątą największą kryptowalutą pod względem wolumenu.

Oczywiście moneta o takich cechach musi przyciągać uwagę przestępców, którzy wybierają ją ze względu na anonimowość. Ponadto cyberjacking (ukryte wydobycie) ma miejsce przy udziale tej kryptowaluty.

Co więcej, na dwóch platformach Darknet AlphaBay i Hansa Market, które zostały następnie zamknięte przez policję, XMR była najczęściej używaną kryptowalutą.

Przez lata zespół Monero stale doskonalił protokół, dodając poufne transakcje, ulepszając Ring Signature i uruchamiając projekt Dandelion ++.

Więcej o kryptowalucie Monero (XMR) przeczytasz klikając w link poniżej.

Comments (No)

Leave a Reply