Wymiana USDT na PLN w Binance. Jak kupić i sprzedać Tether za złotówki?

Dotychczas istniało niewiele opcji, aby kupić kryptowaluty bezpośrednio za polskie złotówki. Taką usługę oferowały głównie kantory i nieliczne giełdy, lecz pobierały za nią dosyć wysoką prowizję. Teraz się to jednak zmienia, a wszystko za sprawą największej giełdy krypto na świecie  – www.binance.com. Ta platforma niedawno z impetem zawładnęła polskim rynkiem i oferuje Polakom coraz więcej produktów. Kilka dni temu zaskoczyła nas po raz kolejny dodając do swojej oferty parę Tether – PLN, czyli USDT/PLN.

Binance dodaje parę USDT/PLN

Giełda Binance nie zwalnia tempa w naszym kraju. Od jakiegoś czasu aktywnie angażuje się ze społecznością organizując np. eventy. Jakiś czas temu zarejestrowała nawet spółkę Binance Polska sp. z.o.o. Co więcej, nawiązała masę partnerstw w tym z aplikacją finansową ZEN. To pozwoliło na otwarcie Polakom możliwości bezpośredniego wpłacania PLN na giełdę oraz skutkowało otwarciem par handlowych BTC/PLN, ETH/PLN oraz BUSD/PLN.

Teraz Binance poszła o krok dalej. Dodała bowiem wsparcie dla największego stablecoina na rynku kryptowalut, a mianowicie Tethera (USDT). Od teraz możemy handlować USDT bezpośrednio do polskiej złotówki. Wiadomość ta z całą pewnością ucieszy użytkowników z Polski.

W jaki sposób kupić Tether za polskie złotówki

W tej sekcji przeprowadzimy Cię przez przez zakup USDT na Binance krok po kroku. Najpierw jednak musisz założyć konto na samej giełdzie i wpłacić na nią PLN (jak kupić krypto za polskie złotówki). W tym celu wejdź na www.binance.com, zarejestruj się i przejdź weryfikację tożsamości. Proces zakładania konta na Binance jest prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić.

Gdy masz już konto przejdź do handlu spot wybierając „Handluj -> Spot”. Po prawej stronie w wyszukiwarce wpisz PLN i wybierz parę USDT/PLN. Teraz możesz otworzyć zlecenie sprzedaży lub zakupu. Jak sam widzisz, proces nie jest wcale skomplikowany.

Wymiana usdt na pln w binance

Konkurs Binance z okazji wprowadzenia pary USDT/PLN

Binance jest na tyle szczodrą giełdą, że z okazji wprowadzenia pary USDT/PLN, zorganizowała konkurs z nagrodami, a… nawet dwa konkursy. Okres trwania obu to: 14 kwietnia, 10:00 – 5 maja 09:59. W tym czasie użytkownicy mogą:

  • Walczyć o 5 USDT dziennie – 50 pierwszych użytkowników, którzy w danym dniu osiągną wolumen handlu na parze USDT/PLN powyżej 400 dolarów, otrzymają 5 USDT w formie tokenowego vouchera. Promocja ta jest powtarzalna. Oznacza to, że każdego dnia możesz walczyć o kolejny voucher 5 USDT (raz dziennie).
  • Walczyć o udział w puli 1750 USDT – Trzech najbardziej aktywnych traderów Binance na parze USDT/PLN ma szansę podzielić się kwotą 1750 USDT. Pierwsza osoba na podium otrzyma aż 1000 USDT. Za drugie i trzecie miejsce przewidziano odpowiednio 500 i 250 Tetherów.

Warto zaznaczyć, że w przypadku konkursów obowiązuje regulamin. Po pierwsze, do promocji kwalifikują się tylko i wyłącznie użytkownicy zamieszkali na terenie Polski. Po drugie, mogą wziąć w niej udział konta, które zakończyły proces weryfikacji KYC przynajmniej dzień temu.

Nagrody wypłacane są w voucherach tokenowych. Pamiętaj, że czas na ich odbiór jest dość krótki – wynosi 14 dni. Po tym czasie voucher wygasa i już nie ma możliwości, aby z niego skorzystać.

Podsumowanie

Binance to bez wątpienia giełda, która nie zwalnia tempa jeśli chodzi o ekspansję na polskim rynku. Cały czas zawiera nowe parnerstwa, wprowadza nowe produkty i nie tylko. Tym razem zaoferowała inwestorom naprawdę przydatne narzędzie: możliwość handlu Tetherem bezpośrednio do polskiej złotówki w parze USDT/PLN. Czym jeszcze może zaskoczyć nas największa giełda kryptowalut na świecie?

Comments (No)

Leave a Reply