Jak handlować kryptowalutami do polskiej złotówki?

Giełda Binance wyszła na przeciw swojej polskiej społeczności dodając możliwość wpłat PLN oraz handlu w parach do złotówki. Póki co udostępniła trzy takie pary – BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN. W dzisiejszym artykule krok po kroku wyjaśnimy jak wpłacić PLN na giełdę oraz jak kupić lub sprzedać bitcoina za pomocą nowej funkcjonalności.

Zanim jednak przejdziemy do sedna, warto wspomnieć, że wszystko to stało się możliwe dzięki aplikacji płatniczej ZEN. To właśnie partnerstwo z nią zaowocowało lokalnymi opcjami. Tak więc, wyjaśnijmy po krótce czym jest ZEN i jakie ma zalety.

Czym jest ZEN?

ZEN to polski fintech, który jest alternatywą dla popularnej aplikacji płatniczej Revolut. Generalnie jest to internetowy bank, w którym konto możemy założyć na selfie, bez udawania się do placówki. Co ważne, jest to konto wielowalutowe, na którym możemy przechowywać oraz konwertować aż 30 różnych walut fiat. Jakie zalety posiada ta aplikacja w połączeniu z Binance?

  • Bardzo konkurencyjne opłaty za konwersję walut
  • Konto walutowe IBAN dla 30 różnych fiatów
  • Możliwość dokonywania przelewów SEPA
  • Dodatkową gwarancję przy zakupie elektroniki
  • Cashback oraz ZEN Care – usługę, która chroni nasze zakupy

To jednak nie wszystko. Dzięki partnerstwu z Binance za pomocą ZEN w łatwy sposób dokonamy wpłaty na giełdę w PLN. Do 21 listopada wpłaty są darmowe, a co więcej możemy też wygrać codziennie nawet 20 BUSD ze względu na trwającą promocję.

Jak wpłacić PLN na Binance?

Ok. Skoro wiesz już czym jest ZEN przejdźmy do sedna tego artykułu, a mianowicie instrukcji jak wpłacić polskie złotówki na Binance. Po pierwsze musisz posiadać konto na Binance. Jeśli jeszcze go nie masz, załóż je pod tym linkiem, przejdź weryfikację i się zaloguj. Następnie kliknij tutaj – zostaniesz przeniesiony do podstrony wpłat Binance.

Teraz wybierz walutę PLN oraz metodę płatności. Ponieważ aktualnie złotówki można wpłacać tylko przez ZEN, nie masz innej opcji wyboru.

binance pl

Kliknij przycisk Kontynuuj. Teraz będziesz musiał wybrać czy posiadasz konto ZEN czy nie posiadasz i wpisać nr. telefonu. W tym poradniku zakładamy, że nie posiadasz takiego konta.

Teraz wyświetli Ci się instrukcja zakładania konta ZEN i łącznia go z Binance. Na numer telefonu otrzymasz też SMS. Będzie on zawierał link do pobrania aplikacji ZEN – musisz ją pobrać i włączyć. Aplikacja poprosi Cię o połączenie obu kont  – Binance i ZEN, a następnie o wszelkie dane osobowe. Wypełniaj wszystkie pola według instrukcji, a następnie zweryfikuj swoje konto dokumentem tożsamości.

Po rejestracji, musisz połączyć ZEN z Binance i kliknąć Zakończ Rejestrację. Kolejnym krokiem jest zasilenie konta ZEN pieniędzmi. Kliknij więc Doładowanie, wpisz kwotę, którą potrzebujesz oraz wybierz metodę płatności. Powinieneś poradzić sobie z tym procesem, ponieważ jest niezwykle intuicyjny. Jeżeli masz już środki, po prostu wróć do aplikacji Binance i potwierdź transakcję.

Jak handlować parami do PLN na Binance?

Handel parami PLN na Binance nie różni się niczym od klasycznego handlu. Wejdź na rynek spot Binance i w wyszukiwarce po prawej wpisz PLN.

Nowy projekt (6)

Wybierz interesującą Cię parę, a następnie otwórz zlecenie rynkowe, limit lub stop limit w oknie po środku na dole. Możesz tam zrówno kupić BTC w parze do PLN, jak i sprzedać.

I to tyle! Skoro wiesz już jak handlować na Binance w parach do złotówki, nie pozostaje nam nic więcej jak życzyć owocnych wyników!

Comments (No)

Leave a Reply