Charles Hoskinson proponuje przeniesienie Dogecoina na blockchain Cardano

Założyciel Cardano Charles Hoskinson zasugerował, że Dogecoin (DOGE) mógłby zostać zintegrowany z platformą społecznościową po zakupie Twittera przez Elona Muska i że kryptowaluta meme mogłaby zostać przeniesiona do ekosystemu jego projektu.

Teraz, gdy Twitter jest w rękach Muska, widzę realną możliwość, że DOGE w jakiś sposób zintegruje się z platformą.

Jeden z komentatorów zwrócił uwagę na problemy Dogecoina, w tym dużą koncentrację aktywów w rękach wielorybów oraz brak wsparcia dla NFT, którego opcję wyświetlania Twitter ogłosił 27 października.

W odpowiedzi Hoskinson zauważył, że platforma społecznościowa może uruchomić protokół jako sidechain Cardano. Dodał, że deweloperzy Dogecoin mogą również przenieść kryptowalutę do ekosystemu jego projektu.

To powinien być sidechain Cardano. Migrację zrobiłbym za darmo. Do diabła, dodałbym nawet inteligentne kontrakty.

Według CoinGecko, cena Dogecoina wzrosła o 105% w ciągu tygodnia i 15% w ciągu dnia. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta jest notowana w pobliżu 0,125 USD.

Dogecoin zaczął rosnąć 27 października po tym, jak Musk zamieścił filmik z wizyty w siedzibie Twittera. Następnego dnia, gdy ujawniono, że miliarder zamknął transakcję kupna portalu społecznościowego, cena dodała kolejne 10%.

29 października DOGE przełamał granicę 0,1 USD po raz pierwszy od maja 2022 roku, przewyższając Cardano w kapitalizacji rynkowej.

DOGE i Tesla

Przypomnijmy, że w styczniu Musk zapowiedział, iż Tesla będzie nadal sprzedawać towary dla DOGE, a SpaceX wkrótce pójdzie w jej ślady.

W kwietniu miliarder zaproponował obniżenie kosztów abonamentu Twitter Blue i umożliwienie użytkownikom płacenia za usługę premium w kryptowalucie meme.

Później potwierdził, że będzie wspierał projekt pomimo rynku niedźwiedzia.

Comments (No)

Leave a Reply