Worldcoin dodał obsługę Telegramu, Reddita, Shopify i Minecrafta

Worldcoin integruje się z Telegramem, Redditem, Shopify i Minecraftem

Projekt Sama Altmana Worldcoin wydał aktualizację obejmującą integrację z aplikacjami Telegram, Reddit, Minecraft, Shopify i Mercado Libre.

Protokół World ID 2.0 „ułatwia rozpoznawanie botów i zweryfikowanych osób w Internecie, zachowując jednocześnie prywatność w popularnych aplikacjach i usługach”.

Przed aktualizacją platforma mogła już łączyć się z Discordem, Talent Protocol i Auth0 Okty.

Dzięki paszportowi cyfrowemu ludzie mogą udowodnić, że są prawdziwi, nie ujawniając swojej tożsamości, a marki mogą mieć pewność, że ich oferty i usługi są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem” – stwierdził Worldcoin.

Według Worldcoin 2,6 miliona użytkowników zweryfikowało już swój World ID za pomocą „kuli”. W Chile i Argentynie z usługi korzystało 1% populacji, a w Portugalii – 2%.

Według CoinGecko po wydaniu aktualizacji wartość tokena WLD wzrastała o 10% dziennie – z 2,3 dolara do 2,56 dolara . Kapitalizacja aktywów również wzrosła do 312 milionów dolarów.

Protokół World ID opiera się na dowodach o wiedzy zerowej. Jest to narzędzie, które pozwala ludziom uwierzytelnić się za pomocą danych biometrycznych lub numeru telefonu.

Po uruchomieniu projektu jego działaniami zainteresowały się władze Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Kenii i Argentyny.

Wcześniej Altman przyznał, że Worldcoin miał problemy. Stwierdził, że wyzwaniem pozostają procesy operacyjne i przezwyciężanie oporu wobec gromadzenia danych biometrycznych.

Comments (No)

Leave a Reply