Worldcoin będzie masowo produkować urządzenia identyfikacyjne

Będzie dużo więcej Orbów

Produkcja i obsługa urządzeń Worldcoin do skanowania tęczówki Orb może zostać zdecentralizowana. Wypowiedział się o tym współzałożyciel firmy, Alex Blania, w podcaście The Scoop .

Według niego zachęty produkcyjne zostaną wplecione w tokenomię projektu. Niemniej jednak otwarta produkcja Orbów niesie ze sobą ryzyko nieautoryzowanego gromadzenia danych przez osoby trzecie, zauważył deweloper.

Worldcoin wcześniej opublikował szczegóły projektu urządzeń weryfikacyjnych, więc inne organizacje mogłyby teoretycznie stworzyć własne wersje.

Będzie to podobne do wydobywania Bitcoinów, które jest wydobywane w celu ochrony sieci, gdzie producenci będą również zarabiać WLD z każdą stworzoną i wprowadzoną do produkcji kulą” – wyjaśnił Blania.

Worldcoin poświęci cały przyszły rok na decentralizację i masową produkcję maszyn skanujących siatkówkę. Lider projektu dodał, że w tworzenie urządzeń może zaangażować się wielu producentów: od małych firm po gigantów technologicznych.

Startup szefa OpenAI Sama Altmana zapowiedział oficjalną premierę 24 lipca. Jej sztandarowy produkt, protokół World ID, opiera się na dowodach zerowej wiedzy . Jest to mobilne narzędzie, które umożliwia identyfikację osób za pomocą skanu siatkówki lub numeru telefonu.

Blania mówił też o uruchomieniu tokena WLD. Zauważył, że projekt nie mógł oddać więcej niż 10% monet, ponieważ byłoby to „niesprawiedliwe”.

Współzałożyciel Worldcoin odpowiedział na krytykę tokenomiki protokołu. Według niego animatorzy rynku nie są zainteresowani utrzymaniem ceny WLD na pewnym poziomie.

Comments (No)

Leave a Reply