Problemy giełdy Bitfinex i tokena Tether

Puerto Rico Noble Bank International, w którym otwarte są rachunki dla tokena Tether i giełdy kryptowalut Bitfinex poszukuje nabywcy. 

Bloomberg, powołując się na anonimowego informatora, donosi, że Noble Bank stracił ostatnio wielu klientów w tym Tether i Bitfinexa, przestał być wypłacalny i obecnie szuka nabywcy.

Pracownicy Noble Bank oraz Tether i Bitfinex odmówili komentarza w tej sprawie.

W 2017 r Bank Wells Fargo zerwał umowę z  Tether i Bitfinex. Obydwa podmioty otrzymały również wezwania od amerykańskich organów regulacyjnych 6 grudnia 2017 r.

Po zerwaniu umowy z Bank Wells Fargo, Tether i Bitfinex szukali innego banku dla swoich biznesów. Wybór padł na Noble Bank – jeden z dwóch banków rezerw w Puerto Rico, który operuje aktywami kryptograficznymi.

W styczniu 2018 roku, Tether zerwał umowę z firma prowadzącą audyt wewnętrzny. Nieoficjalna kontrola Tether w czerwcu wykazała jednak, że stablecoin ma wystarczającą ilość dolarów na rachunkach i pokrywają one Tether (USDT). Bloomberg zauważa, że w zeszłym roku ​​Noble Banl International został skontrolowany przez bankowego regulatora Puerto Rico, ale kontrola również nie wykazała rażących nieprawidłowości.

Kłopoty Giełdy BitFinex i stablecoina Tether, które od dawna budzą wiele wątpliwości, mogą znacznie wpłynąć na cały rynek kryptowalut. Jeśli się okaże, że Tether jest niewypłacałny, cena Bitcoina i altów może znacznie spaść. Może to także wpłynąć na decyzje związane z ETFami na Bitcoina na które wielu czeka z niecierpliwościa.

Dzięki zamieszaniu z Tether, paradoksalnie skorzystać mogą nowe stablecoiny jak Gemini dollar (GUSD), Paxos Standard (PAX) i kilka innych.

Według danych CoinMarketCap, Bitfinex odnotował 23-procentowy spadek dziennych obrotów w poniedziałek, 2 października.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-10-01/institutional-investors-are-using-back-door-for-crypto-purchases

Comments (No)

Leave a Reply