Wolumen obrotu spot na Binance spadł o 57 procent

Giełda kryptowalut Binance znalazła się na szczycie listy anty-ratingowej za spadek handlu bitcoinami spot – liczba ta spadła o 57% od 1 września. Potwierdza to raport K33.

Całkowita wartość dla wszystkich platform spadła o 48 procent. W tym samym czasie wolumeny spot bitcoina spadły o kolejne 8% w porównaniu do sierpniowego pięcioletniego minimum.

Analitycy zauważyli, że to Binance jest liderem spadku, podczas gdy inne platformy wykazują stosunkowo stabilne wskaźniki.

Według ekspertów spadek wolumenu na Binance wynika z sporów sądowych z SEC i CFTC. Jednak jego najbliższy konkurent Coinbase, który również jest pozwany przez regulatora, odnotował we wrześniu 9% wzrost handlu spot.

Pomimo spadających wyników bitcoina, K33 odnotował niewielki wzrost Ethereum i Binance Coin. Obie monety zyskały 6 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni, handlując powyżej trzytygodniowego maksimum.

Według raportu, niektóre wskaźniki wskazują na hossę wśród traderów instrumentów pochodnych na Chicago Mercantile Exchange. W ubiegłym tygodniu odnotowano 19-procentowy wzrost otwartych pozycji na instrumentach bitcoinowych wśród aktywnych uczestników rynku. Jednak liczba ta dla ETH spadła o 17%.

Ponadto badacze zaobserwowali znaczną rozbieżność korelacji bitcoina z tradycyjnymi indeksami S&P 500 i DXY.

Według analityków, w 2023 r. kierunek rynku kryptowalut w dużej mierze zależy od decyzji w sprawieBbitcoin ETF i nastrojów regulacyjnych.

Comments (No)

Leave a Reply