Wolumen obrotu Ordinals uruchomionych na Ethereum przekroczył 1 milion dolarów

Obroty na Ethereum Ordinals rosną

Tydzień po uruchomieniu protokołu Ethscriptions do wydawania cyfrowych artefaktów na Ethereum, podobnie jak Ordinals w sieci Bitcoin, wolumen obrotu aktywami przekroczył 560 ETH (~1 mln USD), według OpenSea .

Rozwiązanie zostało uruchomione 19 czerwca przez współzałożyciela i byłego dyrektora generalnego internetowej encyklopedii muzycznej Genius Tom Lehman. Protokół zapewnia możliwość zapisu dowolnych plików do łańcucha bloków Ethereum, co może służyć jako zamiennik zwykłego NFT .

Jak twierdzi twórca, premiera zakończyła się sukcesem – w niespełna 18 godzin powstało prawie 30 tysięcy Ethscriptions, w tym kopia popularnej kolekcji CryptoPunks NFT .

Niektóre z tych aktywów są notowane na giełdzie po najwyższych cenach. Jednak najlepsza oferta od kupujących to 0,0075 ETH, a średnia cena bazowa to 0,013 ETH.

Wolumen obrotu Ordinals uruchomionych na Ethereum przekroczył 1 milion dolarów
Dane: OpenSea.
Lehman używał magazynu calldata do pisaniaEVM, który wysyła dane dotyczące inteligentnego połączenia kontraktowego lub transakcji. Twórca protokołu uważa, że ​​Ethscriptions jest opłacalną alternatywą dla konwencjonalnych ERC-721 NFT.

„Dlaczego uważam, że etskrypcje przyćmią NFT? Ponieważ NFT jest tylko dla bogatych, a Ethscriptions jest dla wszystkich!”, mówi Lehman.

Według pulpitu nawigacyjnego Dune Analystics , wolumen obrotu oryginalnych CryptoPunks w ciągu ostatnich siedmiu dni wyniósł prawie 1,65 miliona dolarów.W tym okresie transakcje NFT przekroczyły 26,29 miliona dolarów na samym OpenSea, a Blur osiągnął ~124,5 miliona dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply