Snoop Dogg wyda album na NFT: „A Journey with the Dogg”

Raper Snoop Dogg będzie sprzedawał kolekcję 8 piosenek i grafik jako NFT.

Amerykański raper Snoop Dogg 2 kwietnia wyda zestaw NFT zatytułowany „A Journey with the Dogg” w ramach współpracy z platformą Crypto.com.

Kolekcja łączy wspomnienia Snoop Dogga z jego wczesnych lat ze sztuką inspirowaną ruchem NFT, w tym oryginalnym utworem „NFT

W kolekcji oprócz piosenek znajdą się obrazy inspirowane twórczością rapera. Kolekcja będzie jedną z pierwszych na platformie Crypto.com wydaną przez popularnego muzyka. Nowe kolekcje spodziewane są wkrótce.

image: PRNewsfoto/Crypto.com

Część wpływów ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczona na wsparcie nowych artystów i muzyków próbujących wydać swoje NFT. Ponadto część środków zostanie zainwestowana w młodzieżową ligę piłkarską.

Oprócz Snoop Dogga na platformie Crypto.com zaprezentują się wykonawcy Lionel Richie i Boy George. W 2015 roku Snoop Dogg stał się jednym z pierwszych muzyków, których album można było kupić za bitcoiny.

Komentując premierę, Snoop Dogg powiedział: „Widziałem, jak przez lata muzyka zmieniała się z analogowej na cyfrową i zawsze jestem szczęśliwszy, gdy technologia pozwala fanom łączyć się z artystami. NFT to niesamowita innowacja…”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.