Wolumen handlu Bitcoinem spadł do najniższych poziomów od pięciu lat

Mały wolumen na BTC

12 sierpnia wolumen obrotu Bitcoinem na giełdach spot i giełdach instrumentów pochodnych spadł do 112 317 BTC, najniższego poziomu od 10 listopada 2018 r.

Na dzień 26 sierpnia liczba ta wynosiła 129 307 BTC, czyli około 94% poniżej marcowego maksimum wynoszącego 3,5 miliona BTC.

CryptoQuant tłumaczy to odejściem inwestorów detalicznych w okresie bessy. Dodatkowo na tę dynamikę wpływ miały amerykańskie działania regulacyjne dotyczące kryptowalut, w połączeniu z zakończeniem kryzysu bankowego w maju.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek pozostawał powolny w oczekiwaniu na nowy katalizator, a ogólna płynność rynku była ograniczona… Uczestnicy pozostają niezainteresowani handlem, ponieważ rynek czeka na katalizatory” – dodał analityk Bernstein Gautam Chhugani.

Jego zdaniem realną szansą dla inwestorów „jest utrzymanie kursu w nowym cyklu rynkowym”, co z reguły zbiega się z halvingiem . Kolejna obniżka nagród dla górników zaplanowana jest na wiosnę 2024 r.

Według CoinGecko, w chwili pisania tego tekstu pierwsza kryptowaluta jest notowana na poziomie 26 010 dolarów. W ciągu roku cena aktywa wzrosła o około 32% .

Przypomnijmy, według CoinMarketCap, w drugim kwartale 2023 r. całkowity wolumen transakcji spot na 20 wiodących giełdach bitcoinów spadł o 36% – z 2,6 biliona dolarów do 1,66 biliona dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply