Finansowanie startupów kryptowalutowych w Miami spadło o 92%

Kryptowaluty w Miami

Inwestycje venture capital w projekty kryptograficzne w stolicy Florydy spadły w pierwszym kwartale roku o 92%,z kolei finansowanie start-upów z Doliny Krzemowej spadło o 53%.

Według obserwatorów spadek zainteresowania inwestycjami w projekty kryptowalutowe w Miami był częściowo spowodowany spowolnieniem i skandalami w branży kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

W odpowiedzi na spadek finansowania projektów kryptograficznych, znaczna liczba specjalistów i firm technologicznych z Miami zaczęła odchodzić od tego kierunku, poświęcając znacznie mniej czasu kryptografii i zasobom cyfrowym.

Na pierwszy plan wysunęły się projekty związane ze sztuczną inteligencją, obronnością i technologiami realnego sektora gospodarki.

Wcześniej burmistrz Miami Francis Suarez wielokrotnie deklarował gotowość stolicy stanu do zostania stolicą kryptowalut oraz głęboką penetrację branży aktywów cyfrowych we wszystkie obszary działalności.

Urzędnik obiecał środki mające na celu przyciągnięcie kryptowalutowych przedsiębiorców i aktywnie wprowadził bitcoiny do lokalnej gospodarki.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.