Walmart poszukuje kierownika ds. produktów kryptowalut

Walmart wchodzi w krypto

Walmart, który prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży hurtowej i detalicznej, poszukuje szefa ds. rozwoju produktów związanych z kryptowalutami. Według strony z ofertami pracy Walmart jednym z zadań szefa produktów kryptowalutowych jest identyfikacja zapotrzebowania na określone rozwiązania technologiczne i trendy wśród klientów. Wakat oznacza również wyliczenie niezbędnych inwestycji do rozwoju bieżących projektów firmy. Do obowiązków specjalisty należeć będzie zarządzanie strategią walut cyfrowych giganta detalicznego oraz pozyskiwanie nowych partnerów w przestrzeni kryptowalut.

Szef ds. produktów kryptowalutowych będzie miał siedzibę w biurze Walmart w Bentonville. W sierpniu 2019 r. firma złożyła wniosek o patent na kryptowalutę, która ma pewne podobieństwa do aktywów kryptograficznych Diem (wtedy Libra) opracowywanych przez Facebooka. Walmart eksperymentował również z blockchain do celów niefinansowych, takich jak śledzenie żywności w łańcuchu dostaw.

Walmart opatentował także system komunikacji dronów oparty na blockchain i dołączył do konsorcjum Hyperledger w zeszłym roku. Coraz więcej dużych firm, zwłaszcza z zakresu handlu, poszukuje specjalistów od kryptowalut i blockchain. Na początku tego roku Amazon poinformował, że szuka inżynierów i programistów do projektowania cyfrowych i ewoluujących płatności.

 

Comments (No)

Leave a Reply