Wieloryby i rekiny kupiły BTC warte 4,75 miliarda dolarów od kwietnia

Duzi inwestorzy bitcoina stają się coraz bardziej agresywni, jeśli chodzi o gromadzenie monet. Tak wynika z danych platformy analitycznej Santiment. Twierdzą oni, że Wieloryby i Rekiny – hodlerzy posiadający ponad 1000 i ponad 10 BTC, zwiększyły tempo akumulacji po złożeniu wniosku o spot Bitcoin ETF przez BlackRock.

Dane z Santiment pokazują, że te dwie kohorty kupiły 154 500 bitcoinów za 4,75 miliarda dolarów od końca kwietnia.

Duże wolumeny

Portfele zawierające od 10 do 10 000 bitcoinów posiadają obecnie łącznie 13 milionów BTC, co stanowi około 67 procent całej podaży. Jeśli wieloryby i rekiny będą nadal postępować w ten sposób, kurs pierwotnej kryptowaluty może wzrosnąć w szybkim tempie.

W końcu z powodu tego zachowania zakupowego coraz mniej bitcoinów jest dostępnych do sprzedaży. Jeśli pojawi się kolejny hype, jak w 2021 roku, teoretycznie może to spowodować gigantyczną eksplozję cen.

Ostatecznie cena bitcoina jest niczym innym jak wynikiem podaży i popytu. Obecnie dane Santiment pokazują, że podaż spada, ponieważ pewna grupa inwestorów powoli pochłania wszystkie bitcoiny.

Byczy scenariusz?

Patrząc na najbliższe kilka miesięcy, wydaje się, że byczy scenariusz powoli, ale zdecydowanie się kształtuje. Ze względu na podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i inne banki centralne, kwestią czasu jest, kiedy globalna gospodarka znajdzie się w kryzysie i być może dojdzie do recesji.

W krótkim terminie może to nadal prowadzić do spadków cen, ponieważ na początku recesji ludzie często decydują się na sprzedaż ryzykownych aktywów za pieniądze fiducjarne, ponieważ mogą je wykorzystać do opłacenia rachunków.

Po tych spadkach istnieje szansa, że banki centralne zaczną obniżać stopy procentowe, aby wesprzeć gospodarkę. Jeśli te cięcia stóp procentowych zbiegną się w czasie, powiedzmy, z zatwierdzeniem bitcoinowego ETFu od BlackRock oraz halvingiem, teoretycznie może to wywołać niezłą hossę.

 

Comments (No)

Leave a Reply