Jak uniknąć ataku na Bitcoin typu Dusting

Czy martwisz się o to, że staniesz się ofiarą ataku na bitcoin typu dusting? Jeśli tak, oto skuteczne sposoby, aby uniknąć ataków Bitcoin dusting. 

Od momentu wprowadzenia na rynek, Bitcoin umożliwił swoim użytkownikom czerpanie wielu korzyści. Ta cyfrowa waluta ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi pieniędzmi, od przejrzystości i decentralizacji po anonimowość i niskie opłaty transakcyjne. Pomimo posiadania wielu korzyści, ta wirtualna waluta niesie ze sobą ryzyko w różnych formach, w tym ataków dusting.
Na szczęście możesz podjąć kilka kroków, aby uniknąć ataku dustingowego. A zrozumienie ataku dustingowego może zadecydować o tym, czy uda Ci się mu zapobiec.

Kontekst

Pył (dust) to niewielka ilość cyfrowych tokenów lub monet, których większość użytkowników nawet nie zauważa w przestrzeni kryptowalutowej. Na przykład, satoshi lub najmniejsza jednostka miary Bitcoin jest pyłem. Nawet kilkaset sztuk tej jednostki kryptowaluty jest pyłem.

Twoje konto może przechowywać tak małe ilości po wykonaniu zleceń handlowych. Salda pyłu są zbyt małe, aby handlować. Jednak niektóre giełdy kryptowalutowe umożliwiają użytkownikom konwersję pyłu na zbywalne tokeny. Będąc zdecentralizowaną i publiczną siecią, Bitcoin pozwala każdemu dołączyć do niej bez ujawniania danych osobowych. Ale odkrycie tożsamości stron transakcji nie jest łatwe. Dlatego właśnie Bitcoin jest w pewnym sensie anonimowy.

Z tego wpisu dowiesz się jak i gdzie sprzedać bitcoina

Każda transakcja Bitcoin tworzy nowy adres. Celem ataków typu Bitcoin dusting jest złamanie prywatności sieci. Oszust lub haker wysyła Ci niewielką liczbę tokenów lub pyłu na kilka adresów z dustingiem. Wydając kwotę w swoim portfelu kryptowalutowym, atakujący może zobaczyć, kiedy sieć odbiera pył.

Po przestudiowaniu Twoich wzorców transakcyjnych przez jakiś czas, napastnicy mogą zidentyfikować Twoje adresy, co oznacza, że mogą znać ilość kryptowalut w Twoich portfelach. Jeśli posiadacie oprocentowane konto, napastnicy mogą zorientować się, że należy ono do Was i skierować na Was kampanie phishingowe, oszustwa lub groźby cyber-wyłudzeń.

Sposoby na uniknięcie ataków typu Bitcoin dusting

  • Publiczna natura szczegółów transakcji Bitcoin sprawia, że ochrona przed atakami typu dusting ma kluczowe znaczenie. Zasadniczo, jesteś odpowiedzialny za ochronę swojej anonimowości i udziałów. Oprócz zapewnienia ochrony antywirusowej i antyspamowej, wykonaj poniższe kroki, aby uniknąć ataków Bitcoin dusting.
  • Nie wydawaj pyłu: Jeśli podejrzewasz, że ktoś Cię wsypuje, nie ruszaj tego pyłu. Możesz użyć aplikacji portfela cyfrowego, aby oznaczyć nieznane, małe depozyty w portfelu kryptowalutowym. W ten sposób możesz uniknąć wydania tej kwoty w innych transakcjach
  • Monitoruj stan swojego konta: Zawsze znaj liczbę tokenów w swoim portfelu kryptowalutowym. W ten sposób możesz zauważyć nieuczciwe satoshis, które mogą nagle pojawić się w portfelu kryptowalutowym. Dobrym podejściem jest być może, korzystanie z aplikacji portfela z powiadomieniem push. W ten sposób zauważysz wszelkie nowe fundusze w portfelu.
  • Nie ujawniaj prywatnych informacji: Podmiot, airdrop lub strona internetowa może poprosić o więcej niż adres portfela kryptowalutowego, aby wysłać Ci monety lub tokeny. I to jest czerwona flaga. Dlatego nie udostępniaj prywatnych informacji o kryptowalutach w taki sam sposób, w jaki nie ujawniłbyś danych swojego konta bankowego w fiat.
  • Zachowaj anonimowość: Atak typu bitcoin dusting nie oznacza handlu tą wirtualną walutą na platformach takich jak np. bitcoin up lub używanie jej jest niebezpieczne. Przypomina jednak, że podczas transakcji z użyciem tej cyfrowej waluty możesz ujawnić dane osobowe. A to może umożliwić oszustom i hakerom powiązanie tych informacji z Twoim portfelem kryptowalutowym. A wielu hakerów i oszustów wykorzystuje publiczny charakter blockchaina, aby odkryć tożsamość podmiotów stojących za transakcjami kryptowalutowymi.

Wiedza to niewątpliwie potęga. I możesz zachować anonimowość podczas transakcji bitcoin, chroniąc się przed hakerami i oszustami. Zauważ, że każdy może obrać Cię za cel ataku dusting. Dlatego bądź ostrożny wobec ludzi, którzy proszą Cię o ujawnienie prywatnych informacji. Monitoruj również stan swojego portfela kryptowalutowego i nie wydawaj żadnych kwot, które podejrzewasz o to, że są pyłem. Dodatkowo, zrób wszystko, co konieczne, aby zachować anonimowość podczas korzystania lub handlu Bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply