Ważne statystyki Bitcoina są na rekordowo wysokich poziomach

Obecnie cena Bitcoina (BTC) porusza się w niewielkim stopniu, ale nie oznacza to, że adopcja jest w stagnacji. Liczba portfeli stale rośnie. W górę idzie też liczba wpisów na blockchainie Bitcoina, możliwa dzięki uruchomionym w styczniu Ordinals.

Wzrost liczby posiadaczy bitcoinów

Dzięki przejrzystej naturze blockchaina można dokładnie zidentyfikować wszystkich uczestników sieci Bitcoin. Liczba portfeli jest zatem doskonałym wskaźnikiem ogólnej adopcji kryptowaluty.

Znana firma analityczna Glassnode ujawniła w tweecie z 30 lipca, że liczba tak zwanych „adresów niezerowych”, czyli liczba portfeli posiadających dodatnią liczbę Bitcoinów, wzrosła do rekordowego poziomu 47 857 099. Pod koniec 2022 r. wskaźnik ten osiągnął plateau poniżej 40 milionów, ale rosnąca cena BTC znacznie poprawiła ogólne nastroje.

Wczoraj Glassnode podzielił się również informacją, że liczba adresów z co najmniej 0,01 BTC jest rekordowo wysoka i wynosi 12 214 918.

Statystyką, która jest ogólnie wysoko ceniona, jest liczba „wholecoiners”, czyli liczba adresów z co najmniej 1 BTC. Ten wskaźnik również nadal rozwija się pozytywnie. W maju osiągnięto kamień milowy w postaci 1 miliona portfeli z co najmniej 1 BTC, a obecnie licznik znajduje się na rekordowym poziomie 1 012 258.

glassnode liczba portfeli bitcoin

Bitcoin Ordinals przeżywa dobry miesiąc

Bitcoin Ordinals, innowacyjna usługa, która umożliwia stosowanie niewymienialnych tokenów (NFT) i tokenów BRC-20 w blockchainie Bitcoina, również ma za sobą udany miesiąc. Pod koniec kwietnia i na początku maja usługa doświadczyła gwałtownego wzrostu, co sprawiło, że stała się popularnym tematem dyskusji w społeczności pierwotnej kryptowaluty.

Dane z Dune pokazują, że liczba subskrypcji wynosi obecnie rekordowe 20 753 49. Pokazuje to również, że zainteresowanie usługą było znacznie wyższe w zeszłym miesiącu niż w czerwcu. Górnicy bitcoinów odnoszą z tego korzyści, ponieważ oprócz nagród za bloki otrzymują również opłaty transakcyjne.

Comments (No)

Leave a Reply