Base awansuje na ósme miejsce w TVL

Base zyskuje na popularności

1 września wartość zablokowanych aktywów Base (TVL) osiągnęła 381,27 mln dolarów, a według DeFi Llama rozwiązanie L2 wspięło się w tym wskaźniku na ósme miejsce.

W ciągu ostatniego tygodnia TVL wzrosła o 95,9%, w ciągu jednego dnia – o 88,34%.

Początkowym czynnikiem wzrostu liczby zablokowanych zasobów w Base był krótkotrwały szum wokół sieci społecznościowej Web3 Friend.Tech.

Następnie pałeczkę przekazała zdecentralizowana giełda Aerodrome, której zespół znany jest z popularnego DEX Velodrome in Optimism.

Platforma działa jako AMM i pozycjonuje się w protokole jako centrum płynności.

Deweloperzy postawili sobie za cel skoncentrowanie znacznej części płynności poprzez dystrybucję AERO.

Całkowita podaż tokenów wynosi 500 milionów, 450 milionów jest blokowanych na cztery lata, 50 milionów ma służyć jako zachęty. Użytkownicy zapewniający płynność, przeprowadzający swapy lub uczestniczący w zarządzaniu będą mogli kwalifikować się do dystrybucji.

Aerodrome pozwala posiadaczom AERO zablokować tokeny na okres od jednego tygodnia do czterech lat, otrzymując w zamian veAERO, którego ilość zależy od okresu przechowywania.

veAERO są dostępne jako NFT, którymi można handlować na platformach stron trzecich. Tokeny dają Ci bezpośredni dostęp do ekosystemu, eliminując potrzebę zakupu AERO.

veAERO pozwala wziąć udział w zarządzaniu platformą i ustawić poziomy nagród w pulach na DEX.

Emisja AERO rozpoczęła się 30 sierpnia. W niecałe trzy dni TVL projektu wzrósł do 202,8 miliona dolarów (53% kwoty podstawowej).

Według Immunefi od momentu uruchomienia w sieci Base miały miejsce cztery incydenty związane z utratą środków użytkowników – LeetSwap , SwirlLend , Magnate Finance i RocketSwap.

Comments (No)

Leave a Reply