Miliony tokenów Polygon (MATIC) zostały wysłane na giełdy Binance i Coinbase przed 30% spadkiem

Manipulacja na tokenie Polygon (MATIC)?

Miliony tokenów MATIC zostały wysłane na giełdy Binance i Coinbase przed 30% spadkiem, jak pokazują dane. „Alternatywne kryptowaluty mogą spaść jeszcze bardziej w ten weekend, ponieważ wolumeny handlowe są niskie, a dostawcy płynności rynkowej, takie jak Binance, stają się mniej aktywne” – ostrzega jedna firma kryptowalutowa.

Dane blockchainowe wskazują, że kluczowi dostawcy płynności rynkowej, Jump Trading i Cumberland, wysłali miliony tokenów MATIC Polygona na giełdy kryptowalutowe w piątkowy wieczór, a następnie nastąpił niemal 30% spadek ceny. Firma analityczna Lookonchain podała w wielu tweetach w sobotę, że Cumberland zdeponował 9 milionów MATIC, o wartości ponad 6,3 miliona dolarów, na Binance, oraz 5 milionów MATIC, o wartości 3,5 miliona dolarów, na Coinbase. Firma dodała, że inne portfele kryptowalutowe powiązane z Cumberland, Jump Trading i Robinhood, zdeponowały łącznie 9,4 miliona tokenów na giełdach kryptowalutowych.

Te depozyty najprawdopodobniej zostały sprzedane na giełdach kryptowalutowych w warunkach niskiej płynności, przyczyniając się do nagłego spadku ceny tokenów MATIC. Podobne ruchy cenowe zaobserwowano w przypadku tokenów cardano (ADA) i solana (SOL), które spadły nawet o 25% w ciągu ostatnich 24 godzin. Prawdopodobnie wpływ na te tokeny miało to, że zostały one uznane za papiery wartościowe w kilku zgłoszeniach do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dotyczących giełd kryptowalutowych Binance i Coinbase w tym tygodniu.

W związku z tym firma świadcząca usługi kryptowalutowe, Matrixport, w notatce dla CoinDesk, ostrzega, że należy się spodziewać dalszej sprzedaży głównych tokenów w ciągu weekendu.

Comments (No)

Leave a Reply