Utopia Labs uruchamia rozwiązanie B2B typu stablecoin USDC

Przelewy USDC prosto na konto bankowe

Wspierany przez Paradigm Utopia Labs uruchomił rozwiązanie Ethereum, które umożliwia firmom „przelew USDC na dowolne konto bankowe w USA”.

Posunięcie to ma na celu „zmniejszenie luki” między kryptowalutami a pieniędzmi fiducjarnymi, zwiększenie szybkości i wygody transakcji poprzez wyeliminowanie konieczności interakcji ze scentralizowanymi giełdami.

Deweloperzy są pewni, że amerykański system bankowy odgrodził się od firm kryptograficznych, a nowe rozwiązanie ma na celu naprawienie tej sytuacji. Teraz firmy, które zarabiają, otrzymują lub wysyłają środki w kryptowalucie, mogą płacić za różne usługi za pomocą USDC.

Utopia Labs nie zamierza ograniczać się do jednego stablecoina od Circle – firma doda obsługę innych aktywów, a także różnych sieci.

Między innymi platforma jest zintegrowana z portfelem Safe (dawniej Gnosis Safe), co pozwala na wymianę tokenów pomiędzy ponad 100 zdecentralizowanymi giełdami.

Utopia Labs zebrała 23 mln USD w ramach finansowania serii A w 2022 r. Zawierał Paradigm, Circle Ventures i Coinbase Ventures.

Comments (No)

Leave a Reply