Tether zamroził 225 milionów dolarów w USDT powiązanych grupą przestępczą

Tether zamraża środki przestępców

Tether, który emituje stablecoina USDT, zablokował około 225 milionów dolarów w USDT w ramach współpracy z Departamentem Sprawiedliwości USA, giełdą kryptowalut OKX i firmą analityczną Chainalytic.

Z komunikatu prasowego wynika, że ​​fundusze są powiązane z międzynarodowym syndykatem przestępczym zajmującym się handlem ludźmi w Azji Południowo-Wschodniej. Wolumen zamrożonego USDT w Tether nazwano „największym w historii”.

Podczas wielomiesięcznego dochodzenia prowadzonego przez Tether i OKX amerykańskie organy ścigania, w tym Departament Sprawiedliwości, były proaktywnie ostrzegane o lokalizacji nielegalnych środków poprzez analizę ich ruchu w łańcuchu bloków. Działania te doprowadziły do ​​wniosku o zamrożenie ze strony tajnych służb USA i [późniejszego] dobrowolnego zablokowania Tetheru” – podała firma.

Paolo Ardoino , który został powołany na stanowisko dyrektora generalnego emitenta, określił wykonaną pracę jako „imponującą”.

Wierzymy w wykorzystywanie technologii i relacji, takich jak nasze partnerstwo z OKX, do proaktywnego zwalczania nielegalnych działań i utrzymywania najwyższych standardów uczciwości w branży” – dodał Ardoino.

Comments (No)

Leave a Reply