Tether wyemitował kolejne 500 mln USDT

Według Whale Alert, emitent stablecoina Tether dodał dziś do swoich rezerw kolejne pół miliarda USDT.

W tym tygodniu Tether oficjalnie ogłosił, że kapitalizacja rynkowa USDT przekroczyła 25 miliardów dolarów, z 5 miliardami dolarów dodanymi w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

To fantastyczne osiągnięcie – kolejne potwierdzenie, że Tether zajmuje pierwsze miejsce jako najbardziej płynny, stabilny i cieszący się największym zaufaniem stablecoin” – poinformowano.

Paolo Ardoino, CTO w Tether, poinformował, że firma uzupełnia swoje rezerwy, gdy spodziewa się wzrostu popytu na stablecoiny ze strony klientów. Na obecnym etapie popyt może wynikać z gwałtownego wznowienia wzrostu ceny bitcoina – w ciągu ostatniego dnia wzrósł on o 20% i przekroczył 37 000 USD. Operacja emisji USDT nie oznacza jednak, że te tokeny natychmiast trafią na rynek.

Łączna kapitalizacja wszystkich stablecoinów wynosi obecnie ponad 35 miliardów dolarów. Wolumen obrotu USDT przekracza 130 miliardów dolarów, co czyni go najbardziej handlowanym aktywem na rynku kryptowalut. Wpływy stablecoinów są często postrzegane jako krótkoterminowy katalizator wzrostu wartości bitcoinów, ponieważ wraz z nimi na rynek napływa nowy kapitał.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.