Twórcy filmu „Wilk z Wall Street” wypuszczają kolekcję NFT

NFT z filmu „Wilk z Wall Street”

Red Granite Pictures, które wydało Wilka z Wall Street w 2013 roku, ogłosiło wprowadzenie na rynek kolekcji niezamiennych żetonów opartych na filmie.

Każdy NFT będzie kosztował od 100 dolarów, a jego właściciele otrzymają przywileje w postaci dostępu do rekwizytów, kostiumów i ścieżki dźwiękowej filmu oraz zaproszenia na imprezy tematyczne. Twórcy tłumaczą uruchomienie kolekcji chwytem marketingowym.

„To także sposób na ochronę własności intelektualnej” — mówi Randy Hermann, dyrektor finansowy firmy Red Granite.

Zysk ze sprzedaży tokenów ma być przeznaczony na cele charytatywne. W szczególności pieniądze trafią do organizacji, które wspierają rozwój młodych filmowców, pomagają kobietom i mniejszościom pracującym na Wall Street oraz uczą wiedzy finansowej.

Celem Red Granite jest zachęcenie ludzi do ponownego obejrzenia filmu poprzez zwiększenie przychodów z transmisji strumieniowych, mówi Hermann. Firma Red Granite Pictures została założona w 2010 roku.

Oprócz Wilka z Wall Street wydała takie filmy jak Głupi i głupszy 2, Dying Light, Hello Dad, New Year! W 2018 roku firma ogłosiła upadłość w następstwie skandalu z państwowym funduszem majątkowym 1Malaysia Development Berhad (1MDB).

Comments (No)

Leave a Reply