Mastercard pomoże 11 firmom Fintech skalować rozwiązania blockchain

Mastercard kontynuuje rozbudowę swojego programu Accelerate, w którym pomaga start-upom rozwijać się na nowych horyzontach. W ostatnim czasie Mastercard dodał 11 nowych firm do swojego programu „Start Path”. W dążeniu do budowania przyszłości handlu, Mastercard pomaga nowym firmom skalować rozwiązania otwartej bankowości i blockchain.

Mastercard „Start Path”

Firmy Fintech na całym świecie konsekwentnie ubiegają się o udział w programie Mastercard Start Path. Platforma ta pomaga w realizacji pomysłów poprzez wykorzystanie potężnej sieci Mastercard.

W niedawnym komunikacie prasowym Mastercard poinformował, że do programu, w którym corocznie wybierane jest tylko 40 firm, zgłasza się ponad 1500 przedsiębiorstw. Program ten osiąga bardzo dobre wyniki – po jego zakończeniu firmy pozyskały ponad 2,7 miliarda dolarów finansowania.

Start-upy, które dostaną się do programu Start Path, zyskują przewagę konkurencyjną, dzięki dostępowi do specjalistycznej wiedzy, najnowocześniejszych technologii oraz sieci partnerów Mastercard.

Dzięki ponad 170 strategicznym partnerom zaangażowanym w sieć Mastercard, firmy zarejestrowane w programie dysponują infrastrukturą umożliwiającą dynamiczny rozwój.

Mastercard dodaje 11 firm Fintechowych do programu

W związku z tym, że Mastercard nadal koncentruje się na branży Fintech, niedawno ogłosił on dodanie 11 nowych firm do programu Start Path.

Mastercard zapowiedział, że firmy te będą koncentrować się na skalowaniu swoich rozwiązań w zakresie otwartej bankowości i blockchaina.

Mastercard wychodzi naprzeciw przyszłości Fintechu i rozumie, że blockchain i kryptowalut stwarzają nowe możliwości dla płatności cyfrowych.

Ken Moore, dyrektor Mastercard Labs stwierdził, że:

„Wraz z dramatycznym przejściem na płatności cyfrowe, rozwojem otwartej bankowości, blockchaina i kryptowalut, nigdy nie było bardziej ekscytującego czasu na bycie innowatorem w dziedzinie fintech. Mastercard jest podekscytowany współpracą z jednymi z najbardziej innowacyjnych start-upów na świecie, aby zmienić przyszłość handlu”.

Firmy wybrane do programu „Start Path”

Mastercard będzie współpracować z następującymi firmami:

Aper Partners: Współpracuje z instytucjami finansowymi w celu stworzenia ich własnych rynków e-commerce, ostatecznie napędzając zdolność do cross-sellingu różnych produktów finansowych

Bit Capital: Otwarta platforma bankowa napędzana przez technologię blockchain, która daje klientom możliwość bezproblemowego dostarczania własnych cyfrowych produktów finansowych.

Doconomia: Firma FinTech skoncentrowana na ograniczeniu niezrównoważonej konsumpcji i emisji dwutlenku węgla.

Finerio Connect: Oferuje pierwsze w Ameryce Łacińskiej API dla otwartej bankowości z usługami typu end-to-end.

Hello Tractor: Infrastruktura techniczna ułatwiająca zarządzanie flotą pojazdów i zwiększająca jej rentowność

Izicap: Inteligentna platforma danych, która pomaga handlowcom zamieniać karty płatnicze w karty lojalnościowe, przyczyniając się do rozwoju programów lojalnościowych i cyfrowych kampanii marketingowych.

Juvo: Poprzez ocenę danych mobilnych, Juvo strukturyzuje tożsamość finansową, obsługując 68% dorosłych na świecie, którzy nie mają historii kredytowej.

Olive: Platforma skupiająca się na łączeniu kart dla organizacji w celu pomocy członkom w zrozumieniu celów społecznych, osobistych i finansowych.

Vcita: Tworzenie aplikacji do zarządzania biznesem dla małych firm

Xformative: System płatności, który wykorzystuje mikrousługi w bezpiecznych środowiskach macierzystych AWS-cloud.

PhishAR: Walka z oszustwami finansowymi i ransomware. Zwalczanie oszustw finansowych i okupów dzięki pierwszej na świecie oporze przed phishingiem opartym o aplikacje i dwuczynnikowemu uwierzytelnianiu.

Comments (No)

Leave a Reply