Zautomatyzowane płatności maszynowe z IOTA

Budowanie konkretnych aplikacji dla ludzi i maszyn

Dla masowego przyjęcia technologii rozproszonej księgi rachunkowej (powszechnie znanej jako „Blockchain”) niezwykle ważne jest, aby technologia była namacalna i użyteczna w rzeczywistych przypadkach użycia. AKITA x IOTA wyznaczyły sobie cele, aby dokładnie to osiągnąć.

W oparciu o poprzednie prototypy PoC / prototypy, które AKITA z powodzeniem wprowadziła od pomysłu na wystawy fizyczne (np. Hannover Messe 2018, iampass, Dubai Blockchain Summit 2019), tworzymy teraz prototypową wizytówkę, która jest wirtualną i fizyczną demonstracją, którą ludzie w całym świat może doświadczyć na żywo.

Aby uzyskać pierwszą wersję naszej wirtualnej implementacji, możesz odwiedzić naszą dedykowaną stronę internetową projektu i kliknąć 2 przypadki użycia, które demonstrują automatyczną płatność i świadczenie usług przez człowieka na maszynie (H2M) i maszynę na maszynę (M2M).

Proces demonstracji na żywo

Pierwsze scenariusze, które opublikowaliśmy, są proste. Masz cyfrowy portfel i opcję zakupu nowego laptopa lub nowych słuchawek:
Kliknij preferowany produkt, aby rozpocząć proces produkcji i płatności. Wszystkie poniższe kroki są całkowicie zautomatyzowane!

Cena za produkt zostanie wysłana z portfela do odpowiedniego portfela maszyny robota tworzącego produkt.
Po potwierdzeniu transakcji robot potrzebuje energii do wytworzenia produktu. Dzięki nowej równowadze w portfelu maszyny może bezpośrednio kupować energię od producenta energii (w naszym przypadku wiatr lub słońce).

Dostawca energii dostarcza energię z powrotem do robota
Robot produkuje laptopa lub słuchawki i jest dostarczany bezpośrednio do Ciebie.
Istnieje wyskakujące łącze do obu faktur w kroku 2 i 3 w oparciu o niezmienną rozproszoną księgę na plątaninie


Uwaga techniczna: Obecna implementacja na żywo działa w sieci IOTA Tangle Development Network i nie wysyła rzeczywistych Tokenów, ale transakcję o wartości 0 i koszcie 0 tx za każdym razem. Dostępna jest również inna wersja z faktycznymi tokenami wysyłanymi przy każdej transakcji, ale użytkownik musi poczekać na kolejne potwierdzenie kamienia milowego (około 1-2 minuty) na kontynuację procesu.

Ponadto opracowaliśmy i przetestowaliśmy to w sieci głównej za pomocą tokenów, które mają również rzeczywistą wartość, którą można przekształcić w tę i z powrotem za pomocą fiat ($, € itp.).

Wpływ na biznes i gospodarkę

Chociaż to demo nie odzwierciedla kompletnego złożonego procesu produkcji i logistyki, w rzeczywistości w tym procesie wprowadzono kilka bardzo interesujących innowacji:
Zapewnienie maszyny z własnym „rachunkiem bankowym” lub „portfelem maszyn” zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe systemy płatności i sprawia, że ​​każda maszyna jest aktywnym uczestnikiem gospodarczym. To radykalnie obniży koszty transakcji na wielu poziomach i umożliwi bezpośrednią oszczędność H2M i M2M.

Automatyzacja i wzrost wydajności są dziś kluczowymi wskaźnikami wydajności dla większości prezesów. W oparciu o poprzednio opisaną modernizację ekonomiczną maszyny mają teraz możliwość kupowania i sprzedawania usług bezpośrednio sobie nawzajem, automatyzacji produkcji i dostawy na podstawie płatności i przyspieszenia całego procesu.

Wersja demonstracyjna sprzętu fizycznego

Od samego początku budowaliśmy to jako kompletny system modułowy, co oznacza, że ​​używamy 90% tego samego kodu do implementacji wirtualnej lub fizycznej. Ponieważ wirtualna demonstracja ma tę zaletę, że jest przenośna i żyje natychmiast na całym świecie, brakuje nam namacalnego elementu prawdziwego, fizycznego doświadczenia na żywo. Dlatego budujemy i testujemy wdrożenie sprzętowe równolegle z celem, aby przedstawić go szerszej publiczności w 2020 r.

Współpraca z uniwersytetami i markami branżowymi to kolejne zadanie, nad którym pracujemy, w którym już podpisaliśmy umowy NDA i nie możemy się doczekać upublicznij jak tylko wszystko zostanie uzgodnione i gotowe ze wszystkich stron.

Pełne węzły produkcji M2M

Zdecentralizowane sieci i węzły stanowią podstawę każdej technologii DLT. W przypadku aplikacji produkcyjnej uważamy, że zdecentralizowany charakter powinien być chroniony wszelkimi środkami, ale musimy zapewnić wiarygodny punkt wejścia do sieci.

Wyobraź sobie, że Twoja firma jest połączona z pojedynczym węzłem hostowanym przez dowolną przypadkową osobę. Skąd wiesz, że ta osoba nagle nie przełącza tego węzła lub nie nadąża za konserwacją, nowymi wersjami IRI, utrzymaniem wystarczającej liczby aktywnych sąsiadów itp.?!

Ponieważ cała sieć i węzły mogą być obsługiwane przez każdego, kto dołączy do sieci i ją opuści, punkt wejścia do sieci powinien być gotowy do produkcji z niezawodną gwarancją 24/7 i 99,99% czasu sprawności. Nasz zespół dużo eksperymentował z różnymi węzłami, architekturą przełączania awaryjnego i pełnymi węzłami.

Nadal jesteśmy w stanie R&D, ale zapewniamy serwery, które mają pomóc w przejściu do usługi Enterprise Tangle Node. Wypróbuj te adresy w swoim portfelu lub aplikacji IOTA:
https://node0.akitablock.io
https://node1.akitablock.io

Ta lista i usługa będą rozszerzane i będą oferować więcej funkcji z każdą iteracją, a także mogą przekształcić się w usługę dla przedsiębiorstw, która zapewnia niezbędne bezpieczeństwo i pewność dla firm w zakresie prowadzenia produktów opartych na IOTA w codziennej działalności.

Oprogramowanie

Coraz więcej projektów i prototypów buduje swoje przypadki użycia i sprzęt w oparciu o IOTA Tangle. Wygląda jednak na to, że podobne lub nawet te same podstawowe funkcje są pisane od nowa w kółko przez każdy zespół indywidualnie pracujący nad swoim projektem. Wpadliśmy na pomysł modułowej struktury, która może być ponownie wykorzystana i rozszerzona o określone funkcje i wyzwalacze.

Pierwszy z naszych modułów to prawdziwy wzmacniacz dla aplikacji Node.js, moduł iota-payment. Zapewnia funkcje konfiguracji funkcji płatności Iota niemal natychmiast. Ten moduł obsługuje bezpieczny transfer tokenów, a programiści nie muszą obsługiwać generowania adresów, indeksów ani obserwować statusu przychodzących transakcji.
Moduł jest open source i jest w fazie testów alfa, więc spróbuj, zepsuć go, ulepszyć lub zgłosić wszelkie znalezione błędy, abyśmy mogli go naprawić.

https://medium.com/@akitablock/automated-machine-payment-with-iota-5f17706c477a

autor: Darmo Darmo

Comments (No)

Leave a Reply