Trudność wydobywania bitcoinów spadła o kilkanaście procent

Trudność kopania BTC spadła o 16%

Trudność wydobycia bitcoina znacznie spadła dziś rano. Co ciekawe, moc obliczeniowa pierwszej kryptowaluty zaczęła się zmniejszać jeszcze przed ostatnimi komentarzami chińskich władz dotyczących zakazu wydobywania.

trudnosckopaniabitcoina

https://btc.com/stats/diff

Według BTC.com, trudność wydobycia spadła o 16%. Średnia szybkość uwalniania bloku już wzrosła do 11,8 minuty w porównaniu z docelowymi 10 minutami. Sieć hashrate w tym samym czasie spadła do 147 EH/s. Po ogłoszeniu przez chińskie władze w zeszły piątek, średnia moc obliczeniowa przez siedem dni utrzymywała się na stabilnym poziomie około 150 EH / s.

Podczas gdy niektórzy górnicy migrują z północnych prowincji do bogatego w wodę Syczuanu, elektrownie Syczuanu ograniczają dostawy do branż o dużym zużyciu, w tym do farm górniczych, z powodu opóźnień pory deszczowej w tym roku. W regionie odnotowano wzrost zapotrzebowania społeczeństwa na energię elektryczną, który jest traktowany priorytetowo.

Czy to przez zakazy w Chinach?

Co dokładnie władze prowincji zrobią w związku z rozkazem wyższego kierownictwa, wciąż nie jest znane. W przyszłym tygodniu poprowadzą warsztaty, podczas których przyjrzą się, jak potencjalny zakaz wydobycia wpłynie na dystrybucję nadwyżek energii latem.

Jednocześnie górnicy nadal przenoszą sprzęt do Ameryki Północnej i Europy, co według niektórych opinii pozytywnie wpłynie na niezawodność sieci Bitcoin.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.