Roblox integruje XRP jako metodę płatności

Na Roblox zapłacisz XRP

Platforma gier online Roblox, która ma ponad 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, nawiązała współpracę z dostawcą płatności w kryptowalutach BitPay, aby zintegrować XRP jako metodę płatności. W ramach współpracy BitPay pełni rolę partnera odpowiedzialnego za nieprzerwane połączenie z portfelami kryptowalutowymi.

Firma podała, że ​​użytkownicy będą teraz mogli kupować i grać w gry na Xsolla, takie jak SMITE i Roblox, używając XRP do płatności. „Możesz używać swojej ulubionej kryptowaluty, aby kupować, grać i cieszyć się grami jak nigdy dotąd” – stwierdził BitPay w oświadczeniu.

Dostępny na wszystkich głównych platformach, takich jak Windows, macOS, Android, iOS, Xbox One i PlayStation 4, Roblox ma 65,5 miliona aktywnych użytkowników dziennie, z czego 44% to mniej niż 13 lat. Użytkownicy Roblox wydali w pierwszym kwartale 2023 roku około 773 milionów dolarów na zakupy w grach.

Xsolla od dłuższego czasu aktywnie próbuje zintegrować kryptowaluty ze swoim systemem płatności. W sierpniu 2022 r. firma nawiązała współpracę z platformą Coinchange Financial w celu opracowania rozwiązania płatniczego za pomocą NFT.

Comments (No)

Leave a Reply