Bitcoiny, które mogą należeć do Satoshi Nakamoto

50 bitcoinów leżących bez ruchu od 2009 roku zostało przesłanych.

BTC otrzymano jako nagrodę za blok 9 lutego 2009, kiedy pierwsza sieć kryptowalut miała zaledwie miesiąc.

Jak zauważa kanał telegramowy Goldfoudinshit TM , wydobyciem w tym czasie zajmowało się 3-4 osoby. Jednym z nich był twórca bitcoina Satoshi Nakamoto.

Bitcoiny (BTC) otrzymano dla bloku # 3654.

Wyłączając nagrody blokowe, w tym czasie w sieci bitcoin miało miejsce tylko 97 transakcji.

Transakcja z portfela została podzielona na dwie kwoty – 40 BTC i 10 BTC.

Niewielka część wysłanych bitcoinów trafiła na giełdę Coinbase i platformę płatniczą CoinPayments, zwrócił uwagę trader Theta Seek.

Niektórzy eksperci, w tym założyciel CoinMetrics Nick Carter, mieli wątpliwości, czy monety są powiązane z Satoshi. Zauważyli, że wskazany blok nie należy do Patoshi. Tak nazywa się tajemniczy wczesny górnik, który wydobył ponad milion BTC, na co w swoim badaniu wskazał Sergio Lerner, współzałożyciel i główny badacz RSK Labs. Społeczność jest przekonana, że ​​ten górnik jest twórcą pierwszej kryptowaluty.

„Oto wizualizacja wzoru łatek z właśnie wydanym blokiem. Bloki, które są uważane za wydobywane przez Satoshi, mają specyficzny wzór nonce, którego brakuje w tym”, napisał Carter, odnosząc się do bloków Satoshi stworzonych przez Lernera.

Inżynier CoinMetrics Antoine Le Calves zauważył, że takie wczesne monety pojawiły się w ruchu po raz pierwszy od sierpnia 2017 r.

Wczesne monety wydobywane nie przez Satoshi co jakiś czas się budzą, ale nie często” – skomentował Carter w swoim tweecie. W marcu 2020 uruchomiono 1000 BTC leżących bez ruchu od 2010.

Na polskim twitterze temat poruszył także Dominik Deja „Dodo”.

Comments (No)

Leave a Reply