Trudność wydobycia Bitcoinów zwiększa się o 2,18% – rekord na tle rosnącej konkurencji wśród górników

Trudność wydobycia BTC nieustannie rośnie

Zwiększająca się konkurencja wśród górników kryptowalut prowadzi do rekordowego wzrostu trudności wydobycia Bitcoinów. Według najnowszych danych, trudność wydobycia Bitcoinów wzrosła o 2,18%, osiągając nowy rekord.

Trudność wydobycia Bitcoinów to miara tego, jak trudno jest znaleźć nowy blok w blockchainie Bitcoin. Ta miara jest dynamicznie dostosowywana co 2016 bloków (co mniej więcej odpowiada dwóm tygodniom) w zależności od całkowitej mocy obliczeniowej sieci Bitcoin. Zasadniczo, im więcej górników i mocy obliczeniowej jest zaangażowanych w sieć, tym większa jest trudność wydobycia.

Dlaczego jest to istotne? Trudność wydobycia wpływa na rentowność górnictwa Bitcoin. Im większa jest trudność, tym więcej mocy obliczeniowej jest potrzebnej do wydobycia nowych Bitcoinów, co z kolei zwiększa koszty energii. To oznacza, że górnicy muszą zainwestować więcej pieniędzy w sprzęt i energię, aby utrzymać rentowność.

Rosnąca trudność wydobycia sugeruje, że coraz więcej osób i organizacji angażuje się w wydobycie Bitcoinów, co może oznaczać rosnące zainteresowanie kryptowalutami. To zjawisko jest ważne dla każdego, kto jest zainteresowany rynkiem kryptowalut, zarówno dla inwestorów, jak i osób biorących pod uwagę wejście w górnictwo kryptowalut.

Kluczowe słowa: Bitcoin, trudność wydobycia, rekord, górnictwo kryptowalut, konkurencja, rentowność, kryptowaluty, inwestycje.

Zwiększa się trudność wydobycia Bitcoinów o 2,18% – rekord na tle rosnącej konkurencji wśród górników

Comments (No)

Leave a Reply