Samsung Galaxy S20 będzie obsługiwał Bitcoin, Ethereum i TRON

Gigant technologiczny Samsung przedstawił nowy flagowy smartfon Samsung Galaxy S20, który będzie miał wbudowany portfel krypto.

Może być używany do Bitcoina, Ethereum, innych tokenów ERC20 i TRON.
Samsung pozostaje zatem wierny sobie i zachowuje tę wyjątkową funkcję poprzedniego modelu. Oficjalna strona internetowa opisuje, że smartfon ma system bezpieczeństwa z ulepszoną ochroną PIN i hasłem. Oddzielna partycja pamięci jest używana dla klucza prywatnego.

Samsung rozpoczął w marcu 2018 r. budowę portfela w Samsungu Galaxy S10. W lipcu tego samego roku uruchomiono zestaw programistyczny zaprojektowany specjalnie dla programistów i użytkowników do projektowania i tworzenia aplikacji dApps. Można między innymi opracować dApps, aby płacić za usługi lub towary za pomocą portfela.

Początkowo obsługiwane były tylko Ethereum i wszystkie tokeny ERC20, ale dwa miesiące później lider rynku – Bitcoin dołączył do ETH.

Pod koniec października ubiegłego roku Samsung niespodziewanie ogłosił integrację TRON (TRX) z Blockchain Keystore SDK.

Ponadto integracja TRON z SDK oznacza, że ​​interfejsy programowania aplikacji (API) dla tokenów opartych na TRX i aplikacji rozproszonych (dApps) stały się dostępne dla około 1 miliarda użytkowników Samsunga na całym świecie. Samsung napisał w tym czasie, że pojawią się inne tańsze modele, które będą również wyposażone w portfel do łatwego i bezpiecznego przechowywania kryptowalut.

Sprzedaż serii Samsung Galaxy S20 planowana jest na 6 marca. Jeśli Samsung dotrzyma tej obietnicy w odpowiednim czasie i wyposaży dodatkowe smartfony w portfel, może to znacznie przyczynić się do szerszej adaptacji kryptowalut na całym świecie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.