Tim Draper: „Bitcoin będzie wart ponad 250 000 dolarów w 2024 roku”

Draper optymistycznie w stosunku do Bitcoina

Amerykański inwestor venture Tim Draper zasugerował, że w przyszłym roku kurs Bitcoina może znacznie przekroczyć 250 000 dolarów, a droga do wprowadzenia pierwszej kryptowaluty wiedzie przez stablecoiny.

W niedawnym wywiadzie Tim Draper stwierdził, że nadal podtrzymuje swoją poprzednią prognozę dla Bitcoina. Inwestor wyjaśnił, że nawet gdy BTC będzie kosztować 4000 dolarów, wierzy, że pierwsza kryptowaluta będzie notowana po cenie 250 000.

Draper powiedział, że sporządzając tę ​​prognozę, nie przewidywał, jak strachliwe i konserwatywne będą Stany Zjednoczone. Gdyby Stany Zjednoczone były bardziej otwarte na innowacje, firmy kryptograficzne mogłyby prowadzić z nimi rozmowy podobne do tych prowadzonych z władzami w Salwadorze, gdzie Bitcoin jest już uznawany za prawny środek płatniczy, zauważył entuzjasta kryptowalut.

Nadal wierzę, że BTC w najbliższej przyszłości osiągnie poziom 250 000 dolarów, a nawet przekroczy tę liczbę. Myślę, że wszyscy będziemy tego świadkami w nowym roku. Po prostu Bitcoin został nieco opóźniony ze względu na obawy skostniałego rządu USA” – powiedział Draper. Inwestor powiedział, że jest wielkim fanem inteligentnych kontraktów.

Jak to ujął Draper, czeka na moment, w którym będzie można zainwestować wszystkie pieniądze w Bitcoin, a także zapłacić w Bitcoinie wszystkim pracownikom i dostawcom, łącznie z podatkami. Inteligentne kontrakty pomogą Ci to wszystko wziąć pod uwagę i sprawdzić bez angażowania księgowego, audytora, agenta transferowego czy specjalisty z zakresu prawa podatkowego.

Draper jest pewien, że w tej nowej gospodarce będzie znacznie mniej problemów i nieporozumień.

Myślę również, że monety typu stablecoin staną się pomostem do masowej adopcji Bitcoina. Stablecoiny będą działać tak długo, jak długo dolar będzie rentowny, a kiedy dolar zacznie wysychać, ludzie przejdą na bitcoin” – zasugerował przedsiębiorca.

Wcześniej Tim Draper zasugerował, aby władze Sri Lanki poszły za przykładem Salwadoru i zalegalizowały Bitcoin, aby przyciągnąć inwestycje do kraju.

W 2020 roku Draper powiedział , że jego portfel inwestycyjny obejmuje nie tylko Bitcoin, ale także inne kryptowaluty.

Comments (No)

Leave a Reply