Coinbase Pro doda token Algorand

14 sierpnia wiodąca w USA giełda kryptowalut Coinbase Pro doda token Algorand.

Handel parą ALGO / USD rozpocznie się w kilku etapach: początkowo traderzy będą mogli składać wyłącznie zlecenia z limitem. Handel na pełną skalę rozpocznie się nieco później, gdy Coinbase osiągnie wystarczającą płynność, a wskaźniki wykażą, że rynek reaguje prawidłowo. Jest to spowodowane ostatnimi oskarżeniami jakoby Coinbase dopuścił się zaniedbań przy listingu Bitcoin Cash. (więcej na ten temat tutaj)

Handel tokenami będzie dostępny we wszystkich obsługiwanych jurysdykcjach z wyjątkiem stanu Nowy Jork.

Algorand został założony przez profesora z Massachusetts Institute of Technology (MIT) i laureata nagrody Turinga – Silvio Mikali. W lutym ubiegłego roku firma zebrała 4 miliony dolarów z Pillar Venture Capital i Union Square Ventures, a w październiku otrzymała 62 miliony dolarów od chcącej, póki co, zachować anonimowość grupy inwestycyjnej.

Wiosną tego roku Algorand z sukcesem przeprowadził sprzedaż tokena o wartości 60 milionów dolarów na platformie CoinList.

Startup opracował blockchain oparty na Proof-Of-Stake, który podobno przetwarza 1000 transakcji na sekundę z opóźnieniem poniżej 5 sekund.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.