Tether stworzył dział zajmujący się szkoleniami z zakresu blockchain

Tether będzie edukował o kryptowalutach

Tether, emitent stablecoina USDT, ogłosił otwarcie Tether Edu, działu edukacyjnego mającego na celu rozwijanie umiejętności w zakresie blockchain i technologii cyfrowych. Tether Edu skupi się na kursach i warsztatach z zakresu blockchain, projektowania, sztucznej inteligencji (AI) i programowania.

Dzięki tej inicjatywie Tether będzie w stanie przyspieszyć przyjęcie stablecoina USDT, aby zmienić krajobraz gospodarczy. Tether Edu zamierza wejść na rynki Afryki, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Europy, krajów WNP i Azji.

Zarząd Tether oświadczył, że planuje stworzyć kompleksowe środowisko edukacyjne we współpracy z ekspertami branżowymi. Oprócz niezależnych działań edukacyjnych Tether Edu będzie koordynował istniejące projekty w ekosystemie Tether, kontynuując współpracę z Akademią Przemysłu Cyfrowego w Gruzji i tajską giełdą kryptowalut Bitkub, a także będzie w dalszym ciągu finansował Szkołę Letnią Plan B w szwajcarskim mieście Lugano.

Dyrektor generalny Tether Paolo Ardoino zauważył, że USDT i podobne instrumenty finansowe wykraczają poza zwykłe transakcje. Nazwał katalizatorami stablecoinów, które mogą napisać na nowo całą historię gospodarki, dlatego edukacja i wymiana doświadczeń odgrywają znaczącą rolę.

Projekt Tether Edu jest mi naprawdę bliski. Nie, to nie jest kolejny kurs o blockchainie. Tether Edu dąży do stworzenia kompleksowej międzynarodowej platformy edukacyjno-technicznej, na której odbywają się szkolenia online z różnych branż” – napisał Ardoino.

W zeszłym roku Ripple nawiązał także współpracę z Uniwersytetem w Toronto w celu przeprowadzenia seminariów edukacyjnych oraz badań i rozwoju technicznego związanego z blockchainem. Jesienią Moskiewski Uniwersytet Finansowo-Przemysłowy „Synergy” ogłosił powstanie osobnego wydziału blockchain i kryptowalut, na którym obiecuje się uczyć studentów programowania inteligentnych kontraktów.

Comments (No)

Leave a Reply